Wizyta policjantów w przedszkolu nr 4 w Olkuszu

Wizyta policjantów w przedszkolu nr 4 w Olkuszu

4 grudnia 2018 roku sierż. szt. Marika Guzik-Gajda i dzielnicowy mł.asp. Robert Zajega odwiedzili Przedszkole nr 4 w Olkuszu i rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie. Ta niecodzienna wizyta sprawiła dzieciom radość i wywołała wiele uśmiechów na dziecięcych twarzach.  

Podczas spotkania policjanci przypomnieli dzieciom  o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, w przedszkolu, w domu i w czasie zabawy. Nie zapomnieli uczulić milusińskich przed niebezpieczeństwami, jakie mogą na nie czyhać w kontaktach z osobami obcymi.  Przedszkolaki znały numery alarmowe i wiedziały,  kiedy i w jakich sytuacjach należy zadzwonić na policję.  

W trakcie odwiedzin maluchy miały, okazję porozmawiać z policjantami o ich zawodzie i dowiedzieć  się, że to służba odpowiedzialna. Przedszkolaki z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w spotkaniu.  Zadawały mnóstwo pytań,  dzieląc się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami.

 Spotkanie z dzielnicowym odbyło się w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” i programu „Dzielnicowy bliżej nas”. Prowadzenie działań z zakresu profilaktyki społecznej przez dzielnicowych, to doskonała formą edukacji dzieci i młodzieży w zakresie poprawy bezpieczeństwa.