Zatrzymani za przestępstwa z ustawy o narkomanii usłyszeli zarzuty

Zatrzymani za przestępstwa z ustawy o narkomanii usłyszeli zarzuty

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 22 i 26 lat, którzy posiadali środki odurzające. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Jednemu z nich, za posiadanie znacznych ilości środków odurzających,  grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymanie obu mężczyzn to wynik pracy operacyjnej olkuskich kryminalnych. Policjanci ustalili, że w gminie Wolbrom 26-letni mężczyzna posiada narkotyki. 24 lipca br. przeszukali  jego miejsce   zamieszkania i znaleźli marihuanę, haszysz oraz amfetaminę. W tej sprawie zatrzymano również drugiego  mężczyznę.  Był nim 22-letni mieszkaniec  gminy Wolbrom. 25 lipca br. policjanci przeszukali jego miejsce zamieszkania, gdzie w jednym z pomieszczeń znaleźli i zabezpieczyli  ponad 171 gramów marihuany.  

Na podstawie zebranego materiału dowodowego 26 lipca br. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Olkuszu przedstawił mężczyznom zarzuty  z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.  Wobec podejrzanych zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji, a dodatkowo wobec 22-latka  poręcznie majątkowe.