Zatrzymano 35-latka, który miał przy sobie marihuanę

Zatrzymano 35-latka, który miał przy sobie marihuanę

Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu zatrzymali mężczyznę, który w plecaku miał marihuanę. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Do zatrzymania mężczyzny doszło w nocy z 10 na 11 kwietnia br. Podczas patrolu osiedla mieszkaniowego w Olkuszu,  policjanci zauważyli mężczyznę, który na ich widok nerwowo się zachowywał. Postanowili sprawdzić co jest tego powodem,  zatrzymali radiowóz i podeszli do niego. Okazało się, że w plecaku, który miał mężczyzna, policjanci znaleźli woreczek  foliowy z marihuaną. 35-latek został  zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu. W miejscu zamieszkania mężczyzny, policjanci znaleźli jeszcze kilka gram substancji, której posiadanie jest zabronione prawem. Mundurowi łącznie zabezpieczyli około 50 gramów marihuany.

11 kwietnia br.  mężczyzna usłyszał zarzut w tej sprawie. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomani,  za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.