Zdarzenie drogowe – bilans majowego weekendu

Zdarzenie drogowe – bilans majowego weekendu

Podczas majowego weekendu policjanci odnotowali trzy wypadki drogowe i 12 kolizji. Nieudzielenie  pierwszeństwa przejazdu i niedostosowanie prędkości do warunków na drodze, to główne przyczyny zdarzeń drogowych w powiecie olkuskim. 

Do wypadków doszło w gminie Wolbrom i Trzyciąż 2 maja 2019 roku. Dwie osoby zostały ranne w wypadku drogowym, na drodze wojewódzkiej nr 794 w Trzyciążu. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierowca audi, który jechał od Trzyciąża w stronę Wolbromia, najprawdopodobniej stracił panowanie nad pojazdem,  na łuku drogi, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w skodę. Do szpitala w Olkuszu zostali przewiezieni kierowca skody i jego pasażerka.  Kierowcy pojazdów byli trzeźwi. Na miejscu obecny był technik kryminalistyki, który wykonał oględziny. 

Do kolejnego zdarzenia, doszło w Wolbromiu na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich  nr 783 z 794, samochód osobowy uderzył w rowerzystę.Obrażenia rowerzysty nie wymagały hospitalizacji i po przeprowadzonych badaniach w olkuskim szpitalu, mężczyzna został zwolniony. 

Jeszcze tego samego dnia w Wolbromiu, kierujący oplem wjechał w toyotę. W wyniku tego zdarzenia do szpitala trafiła kierująca toyotą.  Policjanci będą wyjaśniać przyczyny i okoliczności tych zdarzeń drogowych.

Oprócz wypadków, w ciągu minionych dni olkuscy policjanci odnotowali 12 kolizji drogowych, w których na szczęście nie było ofiar. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość i niezachowanie ostrożności na drodze mogą doprowadzić do zagrożenia w ruchu drogowym i poważnych konsekwencji.