Złodziej portfela rozliczony przez olkuskich policjantów

Złodziej portfela rozliczony przez olkuskich policjantów

 

Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu zatrzymali 34-letniego mężczyznę, który w niedzielę ukradł portfel z dokumentami i kartą bankomatową. Mężczyzna  usłyszał już zarzuty w tej sprawie i przyznał się do ich popełnienia.

 

Do zdarzenia doszło 16 czerwca 2019 roku około godziny 13.30 na parkingu przy  ulicy Parcówka w Olkuszu.  Złodziej wykorzystał okazję i z zaparkowanego pojazdu marki Suzuki Grand Vitara,  ukradł portfel z dokumentami i kartą bankomatową, a następnie oddalił się w kierunku parku miejskiego. Zaalarmowani  o zdarzeniu policjanci natychmiast przyjechali na miejsce i wraz ze zgłaszającym udali się w teren w poszukiwaniu mężczyzny. Już po kilku minutach penetracji przyległych ulic,  zgłaszający rozpoznał złodzieja portfela.   Okazał się nim być 34-letni mieszkaniec Olkusza. Mężczyzna stawiał opór policjantom i nie chciał wydać przedmiotów pochodzących z kradzieży. Policjanci użyli wobec niego siły fizycznej i założyli mu kajdanki. Podczas kontroli osobistej mundurowi znaleźli portfel, który należał do pokrzywdzonego.

 

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Dzisiaj tj. 17 czerwca 2019 roku  śledczy przedstawili mu zarzuty.