Aktualności

 • Tydzień Pomocy Ofiarom Pokrzywdzonym Przestępstwem
  2018-02-19
  Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, który w tym roku potrwa od 19 do 25 lutego, to kolejna edycja akcji koordynowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Związana jest ona z ustanowieniem dnia 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw.
  Stało się tak na mocy ustawy z 2003 roku, która wskazała...
  więcej
 • Nasza koleżanka i koledzy przechodzą na zasłużoną emeryturę
  2018-02-15
  Dzisiaj  na uroczystej zbiórce w Komendzie Powiatowej Policji w Olkuszu, szef jednostki – inspektor Tomasz Zając pożegnał wieloletnich  policjantów odchodzących na emeryturę.
  Ze służbą, kolegami i przełożonymi pożegnali się odchodzący na emeryturę trzej funkcjonariusze:
  podinsp. Agnieszka Fryben -...
  więcej
 • Jak kocha, to poczeka - zwolnij !
  2018-02-14
  To idealny dzień, aby przypomnieć i uświadomić uczestnikom ruchu drogowego, że prawdziwa miłość to odpowiedzialność. To odpowiedzialność za drugiego człowieka.
  W trosce o bezpieczeństwo swoje oraz osób nam bliskich pamiętajmy o podstawowych zasadach obowiązujących w ruchu drogowym....
  więcej
 • Areszt dla sprawcy przemocy domowej
  2018-02-14
  Olkuscy  policjanci  zatrzymali 55 -letniego mężczyznę podejrzewanego o pobicie żony. Zatrzymany  trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał już zarzut znęcania się. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.
  11 lutego 2018 roku około godziny 18.00 policjanci udali się do jednego z...
  więcej
 • Pogadanki z uczniami o bezpieczeństwie podczas ferii
  2018-02-12
  Dzielnicowi i policjantka profilaktyki, przeprowadzili z dziećmi szereg spotkań poświęconych  tematyce bezpiecznego wypoczynku podczas ferii zimowych.
  Policjanci przed rozpoczynającymi się feriami, opowiadali swoim słuchaczom jakie zagrożenia czyhają na nich w trakcie zimowych zabaw. Przestrzegali...
  więcej
 • Bezpieczne ferie 2018
  2018-02-12
  Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży w czasie ferii zimowych jest priorytetem dla policjantów ruchu drogowego, którzy już 12 stycznia 2018 r. rozpoczęli działania kontrolno-prewencyjne pn. „Bezpieczne ferie”, wspierane akcją informacyjno-edukacyjną „Bezpieczna droga do celu”, które...
  więcej
 • W trosce o bezdomnych i samotnych
  2018-02-09
  W związku z utrzymującymi się znacznymi spadkami temperatur olkuscy policjanci w dalszym ciągu realizują wzmożone działania ukierunkowane na przeciwdziałanie zagrożeniom życia i zdrowia osób bezdomnych i bezradnych, ale również osób pod wpływem alkoholu.
  Funkcjonariusze na bieżąco będą kontrolować...
  więcej
 • Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego pod szczególnym nadzorem
  2018-02-09
  W powiecie olkuskim podobnie jak w całej Polsce policjanci ruchu drogowego prowadzili działania NURD. Celem realizowanych cyklicznie akcji jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego jakimi są piesi i rowerzyści.
  7 lutego 2018 roku na terenie całego...
  więcej
 • "Dzień Bezpiecznego internetu w powiecie olkuskim"
  2018-02-07
  W jaki sposób ustrzec się niebezpieczeństw w sieci i nie narazić się na odpowiedzialność karną dowiedzieli się uczniowie dwóch szkół podstawowych powiatu olkuskiego w ramach obchodów „Dnia Bezpiecznego Internetu” -tworzymy kulturę szacunku w sieci.
  W ramach obchodów „Dnia Bezpiecznego Internetu” 6...
  więcej
 • Nietrzeźwy kierowca chciał wieźć dzieci na wycieczkę
  2018-02-07
  Podczas kontroli autokaru Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu, zatrzymali kierowcę, który jechał pod wpływem alkoholu. Mężczyzna miał ponad 0,73 promila alkoholu w organizmie. Przyjechał, aby zawieźć dzieci na wycieczkę do Pieskowej Skały.
  Wczoraj 6 lutego 2018...
  więcej
 • Policyjna akcja „Alkohol i Narkotyki”
  2018-02-07
  Olkuscy policjanci przeprowadzili w poniedziałek (05.02.18 r.) akcję „Alkohol i Narkotyki". W trakcie wzmożonych działań stróże prawa udaremnili dalszą jazdę czterem kierowcom jazdy na „podwójnym gazie”.
  Poniedziałkowa akcja została przeprowadzona w kilku punktach kontrolnych na terenie powiatu...
  więcej
 • METODY STOSOWANE W CYBERPRZESTRZENI - POLICJA RADZI. DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU PO RAZ 14.
  2018-02-07

  6 lutego po raz czternasty obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Hasło zwraca uwagę na działanie każdego użytkownika sieci WWW. W czasach masowego korzystania z komputerów, czy urządzeń mobilnych, codziennie stykamy się z siecią internetową. Dlatego warto wspomnieć o tym, jak robić to...
  więcej
 • Na „podwójnym gazie” i bez prawa jazdy
  2018-02-05
  Olkuska drogówka  zatrzymała kierowcę Renault, który kierował mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie i bez prawa jazdy. Wpadł, bo przekroczył dopuszczalną prędkość.
  Do zdarzenia doszło 3 lutego 2018 roku około godziny 9:44 na drodze wojewódzkiej 783, między miejscowościami Rabsztyn a Pazurek....
  więcej

Komunikaty

Z życia garnizonu