AKTUALNOŚCI

Olkusz. Pijany kierowca śmiertelnie potrącił pieszego i uciekł z miejsca wypadku

Wczoraj (21.07. br.) około godziny 15.15 w Olkuszu na drodze krajowej nr 94 na przejściu dla pieszych pijany kierowca hondy śmiertelnie potrącił pieszego. Kierowca uciekł z miejsca zdarzenia. Po kilku minutach 48-latek został jednak zatrzymany przez dzielnicowych z Olkusza.

Do wypadku doszło na przejściu dla pieszych w pobliżu ulicy Cegielnianej w Olkuszu na drodze krajowej nr 94, na pasie ruchu w kierunku Katowic. 48-letni kierowca hondy potrącił przechodzącego przez przejście mężczyznę i uciekł z miejsca wypadku, nie udzielając pomocy poszkodowanemu. Niestety pomimo akcji reanimacyjnej nie udało się uratować 35-letniego mieszkańca gminy Klucze.Dyżurny policji natychmiast ogłosił komunikat za kierowcą i poszukiwanym pojazdem. Zaraz po otrzymaniu informacji  dzielnicowi z Olkusza, którzy byli w pobliżu zdarzenia, zauważyli pojazd i natychmiast zatrzymali jego kierowcę. Przeprowadzone przez mundurowych badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierowca hondy ma blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Okazało się również, że mężczyzna za jazdę pod wpływem  alkoholu miał już orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, który obowiązywał od 05.05.2020 roku do 05.05.2023 roku. 48-latek z Olkusza został zatrzymany.

Na miejscu wypadku pracowali policjanci, prokurator,  technik kryminalistyki i biegły ustalając okoliczności i przyczyny tego tragicznego zdarzenia drogowego. Przez około 30 minut trwały utrudnienia na drodze  na pasie ruchu w kierunku Katowic.
Śledztwo wyjaśni czy do wypadku przyczynił się kierowca, czy pieszy, czy to ewentualnie współwina. Za spowodowanie wypadku śmiertelnego, w stanie  nietrzeźwości, ucieczkę z miejsca zdarzenia - kara może być zaostrzona i kierowcy grozić  może do 12 lat pozbawienia wolności oraz  dożywotni  zakaz prowadzenia pojazdów.

Zatrzymany kierowca najprawdopodobniej jutro zostanie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Olkuszu (po jego wytrzeźwieniu i zgromadzeniu dokumentacji możliwej na tym etapie postępowania).

  • Samochód  koloru białego marki honda civic z rozbitą przednią szybą. Samochód zaparkowany jest na chodniku. W tle ulica.
Powrót na górę strony