AKTUALNOŚCI

Trzy miesiące aresztu dla kierowcy, który śmiertelnie potrącił pieszego i uciekł z miejsca wypadku

Data publikacji 23.07.2021

Sąd Rejonowy w Olkuszu zastosował trzy miesiące areszt dla 48-letniego mężczyzny, który 23 lipca br. na przejściu dla pieszych śmiertelnie potrącił 35-letniego mężczyznę i uciekł z miejsca zdarzenia.

Przypomnijmy zdarzenie z 23 lipca br. Do wypadku doszło na przejściu dla pieszych w pobliżu ulicy Cegielnianej w Olkuszu na drodze krajowej nr 94, na pasie ruchu w kierunku Katowic. 48-letni kierowca hondy potrącił przechodzącego przez przejście mężczyznę i uciekł z miejsca wypadku, nie udzielając pomocy poszkodowanemu. Pomimo reanimacji 35-letni pieszy zmarł. Kierowca hondy  po chwili  został zatrzymany przez policjantów. Przeprowadzone przez mundurowych badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierowca hondy ma blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Okazało się również, że mężczyzna za jazdę po alkoholu miał orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, który obowiązywał od 05.05.2020 roku do 05.05.2023 roku. 

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 23 lipca br. prokurator przedstawił 48-latkowi zarzuty spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym i kierowania w stanie nietrzeźwości oraz nieudzielania pokrzywdzonemu pomocy. Dzisiaj mężczyzna stanął przed sądem, który zastosował  wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.

 

Powrót na górę strony