AKTUALNOŚCI

Doprowadziły do kolizji i próbowały uciec z miejsca zdarzenia

Data publikacji 03.09.2021

Alkohol wpływa na funkcjonowanie organizmu człowieka, a z pewnością ma wpływ na kierujących. Pogarsza ich koordynację ruchową, wzrokową, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. To sprawia, że kierowca na drodze może stanowić śmiertelne niebezpieczeństwo, nie tylko dla siebie ale i dla innych użytkowników drogi.

W ubiegły wtorek (31.08. br.)  przed godziną 18:00  w pobliżu skrzyżowania ulicy  20-Stu Straconych z ulicą Głowackiego w Olkuszu, doszło do kolizji drogowej. Kierująca fordem próbowała skręcić w ulicę Głowackiego, a jadący za nią  kierowca mitsubishi zatrzymał swój pojazd. W tym czasie kobieta zaczęła cofać autem i uderzyła w mitsubishi, po czym uciekła z miejsca zdarzenia.  Kierowca mitsubishi  natychmiast poprosił o pomoc innego kierowcę i obaj ruszyli za fordem.  Podejrzewali, że kierująca fordem może być  nietrzeźwa,  ponieważ jechała ona całą szerokością jezdni, stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. W pewnym momencie,  37-latka zatrzymała się przy ulicy Długiej w Olkuszu, wysiadła z auta i poszła w kierunku sklepu spożywczego. Świadek, którego o pomoc poprosił kierowca mitsubishi,  zatrzymał swój samochód i wyjął kobiecie kluczyki ze stacyjki. Na miejsce natychmiast wezwano policjantów, którzy szybko znaleźli  uciekinierkę. Świadkowie wskazali, że to ona kierowała fordem. 37-latka była nietrzeźwa. Świadczyło o tym  jej zachowanie oraz woń alkoholu z ust.  Kobieta była agresywna, znieważała funkcjonariuszy i naruszyła nietykalność cielesną jednego z interweniujących policjantów. 37-latka została zatrzymana i doprowadzona do wytrzeźwienia. Wcześniej w szpitalu pobrano jej  krew  do badania na zawartość alkoholu w organizmie. 37-latka może  usłyszeć zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, spowodowania kolizji drogowej oraz  znieważenia  funkcjonariuszy i  naruszenia nietykalności cielesnej jednego z interweniujących policjantów. 

Z kolei wczoraj  (02.09. br. ) po godzinie 23 policjanci ruchu drogowego interweniowali wobec kierującej skodą, która na Rynku w Olkuszu uszkodziła zaparkowany samochód. Kobieta wyjeżdżała z parkingu i uderzyła w mercedesa. Próbowała odjechać z miejsca ale została ujęta przez właściciela mercedesa. Mężczyzna podszedł do kierującej  i gdy poczuł od niej alkohol, wyjął jej kluczyki ze stacyjki i poinformował o tym zdarzeniu policjantów. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że 43-latka ma ponad promil alkoholu. Obie kobiety wykazały się nieodpowiedzialnością wsiadając za kierownicę po alkoholu. Za swoje zachowanie poniosą surowe konsekwencje.

Powrót na górę strony