AKTUALNOŚCI

Niebezpieczne zdarzenie drogowe na obwodnicy w Olkuszu

Data publikacji 26.10.2021

Wczoraj (25.10. br.) na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 791 z ulicą Ks. Gajewskiego w Olkuszu zderzyły się dwa samochody osobowe Fiat Tipo i Renault Megane. Pojazdy wpadły do rowów. Na szczęście kierowcom nic się nie stało.

Do zderzenia pojazdów doszło w poniedziałek (25.10. br.) po godzinie 22.00 na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 791 z ulicą Ks. Gajewskiego w Olkuszu, gdzie znajduje się sygnalizacja świetlna. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierowca fiata jechał drogą wojewódzką w kierunku drogi krajowej nr 94, z kolei  kierowca renault od ulicy Ks. Gajewskiego w stronę Witeradowa. Samochody  zostały niemal doszczętnie zniszczone, a siła uderzenia tych pojazdów była tak wielka, że z jednego z nich wypadł silnik. Pomimo poważnie wyglądającego zdarzenia nikomu nic się nie stało.  Obaj kierowcy wyszli z pojazdów o własnych siłach. Karetką pogotowia zostali przewiezieni do szpitala, gdzie lekarze udzielili  im pomocy medycznej. Ich obrażenia nie wymagały hospitalizacji. Kierowcy byli trzeźwi. Z ich relacji wynikało, że wjechali oni na skrzyżowanie w momencie, gdy na sygnalizacji świetlnej nadawany był sygnał zielony. Policjanci będą teraz  ustalać dokładnie przyczynę i okoliczności tego zdarzenia drogowego.

Apelujemy do kierowców o bezpieczną i rozważną  jazdę zgodną z przepisami. Szczególnie, teraz kiedy dni stają się coraz krótsze i szybko zapada zmrok. Pamiętajmy o tym, że na drodze nie jesteśmy sami. To od nas zależy nasze bezpieczeństwo. Bądźmy więc odpowiedzialni i nie ryzykujmy swoim życiem oraz innych. Nasze błędy i zaniechania mogą niestety mieć tragiczne w skutkach konsekwencje.  

Powrót na górę strony