AKTUALNOŚCI

Olkuska policja zabezpieczała odnaleziony w lesie pocisk artyleryjski

Data publikacji 23.11.2021

Na terenie kompleksu leśnego w Wolbromiu przechodzień znalazł pocisk artyleryjski pochodzący najprawdopodobniej z czasów II Wojny Światowej. Pocisk został zabezpieczony do czasu przybycia wojskowych saperów.

W niedzielę (21.11. br.) w lesie w Wolbromiu przechodzień znalazł pocisk artyleryjski o długości około 100 cm i średnicy 15 cm pochodzący najprawdopodobniej z czasów II Wojny Światowej.  O znalezisku powiadomiono 16 Batalion Powietrzno-Desantowy z Krakowa. Miejsce znalezienia niewybuchu było zabezpieczone przez policjantów przed dostępem osób postronnych. W poniedziałek (22.11. br.)  pocisk został zabrany przez żołnierzy do neutralizacji.
Olkuska Policja apeluje o zachowanie ostrożności przy tego typu znaleziskach.  Pod żadnym pozorem nie należy samodzielnie próbować przenosić takich znalezisk, ani zmieniać ich położenia. Nie wolno, ich dotykać ani rozbrajać. Takie miejsce należy zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a zwłaszcza dzieci.  W sytuacji kiedy ujawnimy podejrzany przedmiot, jak najszybciej należy powiadomić o tym fakcie Policję, dzwoniąc na numer alarmowy 112.
 

Powrót na górę strony