AKTUALNOŚCI

W kilku powiatach Małopolski ukradł kilkadziesiąt kratek i pokryw studzienek kanalizacyjnych

Data publikacji 30.03.2022

Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze, w powiecie oświęcimskim zatrzymali i postawili 19 zarzutów 25 – letniemu złodziejowi. Mieszkaniec powiatu chrzanowskiego, nie bacząc na zagrożenie jakie stwarzał, ukradł kilkadziesiąt kratek i pokryw ze studzienek kanalizacyjnych na terenie Zatora oraz kilku innych powiatów w Małopolsce.

W listopadzie ubr., w ciągu kilku dni na terenie Zatora nieznany sprawca ukradł kilkudziesiąt metalowych pokryw do studzienek kanalizacyjnych. Poszukiwaniami sprawcy kradzieży, który swoim bezmyślnym działaniem mógł zagrozić życiu i zdrowiu innych osób zajęli się policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze. Funkcjonariusze ustalili, że za kradzieżami stoi 25 – letni mieszkaniec powiatu chrzanowskiego. Na początku grudnia ubr. mężczyzna został zatrzymany. Na podstawie zebranych dowodów przedstawiono mu trzy zarzuty kradzieży na terenie Zatora.  

Analiza podobnych czynów, do których doszło na terenie innych powiatów pozwoliła na przypisanie sprawcy kradzieży dokonanych na terenie powiatów: chrzanowskiego, wadowickiego oraz olkuskiego. 22 marca br. podejrzanemu zostało przedstawionych kolejnych 16 zarzutów.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili także, że skradzione elementy metalowe, których szacowana wartość to blisko 50 tysięcy złotych,  podejrzany sprzedał w punktach skupu złomu na terenie województwa śląskiego. Za kradzieże sprawcy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony