AKTUALNOŚCI

Olkuska policja zabezpieczała odnaleziony na Pustyni Błędowskiej pocisk artyleryjski

Data publikacji 02.05.2022

Na terenie Pustyni Błędowskiej w pobliżu masywu leśnego w Kluczach przechodzień, znalazł pocisk artyleryjski pochodzący najprawdopodobniej z czasów II Wojny Światowej. Policja zabezpieczała znalezisko do czasu przybycia wojskowych saperów.

Wczoraj w Kluczach  niedaleko masywu leśnego spacerujący mężczyzna znalazł pocisk artyleryjski o długości około 35 cm  i średnicy 8 cm pochodzący najprawdopodobniej z czasów II Wojny Światowej.  O znalezisku powiadomiono 16 Batalion Powietrzno-Desantowy z Krakowa. Miejsce znalezienia niewybuchu było zabezpieczone przez olkuskich policjantów przed dostępem osób postronnych do czasu aż żołnierze zabrali pocisk do neutralizacji.

W związku z tym, że coraz częściej odnajdywane są pociski różnego rodzaju oraz kalibru olkuska Policja zwraca uwagę, aby samodzielnie nie próbować przenosić tego typu znalezisk. Kiedy odnajdziemy pocisk pod żadnym pozorem  nie zmieniamy jego położenia, nie dotykamy ani rozbrajamy go. Takie miejsce należy zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a zwłaszcza dzieci.  W sytuacji kiedy ujawnimy podejrzany przedmiot, jak najszybciej należy powiadomić o tym fakcie Policję, dzwoniąc na numer alarmowy 112.

Powrót na górę strony