AKTUALNOŚCI

Uczniowie z Kwaśniowa z wizytą w olkuskiej komendzie

Data publikacji 24.05.2022

Wczoraj (23.05. br.) uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kwaśniowie odwiedzili mury olkuskiej komendy. Młodzież spotkała się z dzielnicowym i technikiem kryminalistyki i zapoznała się z zawodem policjanta.

Funkcjonariusze  Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu są zawsze otwarci na wszelkie prośby, które dotyczą zwiedzania jednostki, szczególnie przez młodzież zaciekawioną naszym zawodem. W ten sposób  uczniowie poznają mundurowych i mogą z bliska przyjrzeć się ich pracy oraz wyposażeniu, jakie na co dzień policjanci wykorzystują w służbie.

W poniedziałek policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu  gościli w swoich murach niezwykle miłych uczniów z klasy II ze Szkoły Podstawowej w Kwaśniowie. Policjanci opowiadali o pracy policjantów w poszczególnych wydziałach. Dzieci z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w spotkaniu, chętnie zadawały i odpowiadały na pytania. Poruszane były również tematy dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Największą atrakcją było spotkanie z  technikiem kryminalistyki – asp. szt. Michał Szeląg, zaprezentował wyposażenie specjalistycznej walizki, którą zabiera na zdarzenia kryminalne. Pod okiem funkcjonariusza, młodzież miała możliwość własnoręcznie zebrać i zabezpieczyć ślady daktyloskopijne z papieru. Na pamiątkę spotkania z policjantami każdy z gości otrzymał od nas dyplom z odciskiem swoich linii papilarnych.

  • Chłopiec w auli w KPP w Olkuszu ubrany w specjalistyczny sprzęt wykorzystywany podczas zabezpieczenia meczów (kask na głowie). W ręce trzyma tarczę z napisem Policja i służbową pałkę. W tle siedzą na stołkach dzieci.
  • Technik kryminalistyki wykonuje odciski palców. Przy stoliku gromadzą się dzieci. Zdjęcie wykonane w auli KPP w Olkuszu.
  • Na stole znajduje się walizka technika kryminalistyki, ze sprzętem (proszki, pędzelki, śrubokręty i inne narzędzia, zabezpieczone na folii odciski linii papilarnych. Wokół stolika widać gromadzące się osoby. Zdjęcie wykonane w auli KPP w Olkuszu.
  • Dzieci wraz z opiekunem i policjantem pozują do zdjęcia. Zdjęcie wykonane w auli KPP w Olkuszu.

Powrót na górę strony