AKTUALNOŚCI

PIJANY KIEROWCA SPOWODOWAŁ WYPADEK I UCIEKŁ Z MIEJSCA ZDARZENIA

Data publikacji 26.05.2022

Kierowca jeepa na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i dachował. Mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia pozostawiając w pojeździe dwóch pasażerów. Jeden z nich, z urazem kręgosłupa, został przewieziony do szpitala w Krakowie.

Do zdarzenia doszło wczoraj (25.05. br.) około godziny 12, w Zadolu Kosmolowskim na drodze powiatowej 1087k.  Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że  kierujący jeepem, jadąc od strony Zedermana w kierunku Kosmolowa, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. W skutek tego samochód dachował. Kierowca jeepa oddalił się z miejsca zdarzenia, pozostawiając dwóch pasażerów w wieku 39 i 20 lat.  Obaj pasażerowie zostali przewiezieni do szpitala w Olkuszu. 20-latek nie wymagał dalszej hospitalizacji, natomiast 39-letni pasażer z urazem kręgosłupa został przewieziony do szpitala w Krakowie.


Policjanci ustalili tożsamość kierującego i udali się do jego miejsca zamieszkania. Mieli podejrzenie, że mężczyzna może ukrywać się w domu. Mundurowi przeszukali więc wszystkie pomieszczenia mieszkalne i na strychu budynku znaleźli 29-latka. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy, gdzie  policjanci  zbadali jego stan  trzeźwości. Mężczyzna miał  ponad 2 promile alkoholu w organizmie. 29-latek  wykazał się skrajną nieodpowiedzialnością wsiadając za kierownicę po alkoholu i przewożąc pasażerów. 
Prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2.  Jeszcze surowiej traktuje się nietrzeźwych sprawców wypadków, którym  grozić może nawet 12 lat pozbawienia wolności. 

Policjanci apelują o zachowanie trzeźwości na drodze. Pamiętajmy, że nietrzeźwy kierowca stanowi poważne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Jazda w stanie nietrzeźwości jest zabroniona! Apelujemy również do pasażerów, aby nie podróżowali z pijanym kierowcą i nie narażali własnego życia i zdrowia na niebezpieczeństwo. 

Powrót na górę strony