AKTUALNOŚCI

3 miesiące aresztu dla sprawców rozboju na nastolatku

Data publikacji 15.06.2022

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 19 i 25-lat , którzy dokonali rozboju na 15-latku zabierając mu pieniądze, telefon komórkowy i słuchawki. Podejrzani usłyszeli już zarzuty. Obaj, decyzją sądu trafili na 3 miesiące do aresztu.

Do zdarzenia doszło w środę (08.06. br.) około godziny 10, na jednej z olkuskich ulic.  25-latek zmusił 15-latka, aby wszedł do samochodu, w którym  siedział 19-letni pasażer. Następnie mężczyzna wsiadł za kierownicę i ruszył autem. Napastnicy  wozili samochodem nastolatka i grozili mu  nożem i maczetą, żądając  pieniędzy. Wykorzystując to że chłopak nie mógł wysiąść, zabrali mu 10 złotych, telefon oraz słuchawki. Przestraszonego nastolatka wypuścili z samochodu w  Kluczach. Matka nastolatka, która poinformowana  została o sytuacji, natychmiast zgłosiła ten fakt na Policję.

Sprawą rozboju zajęli się funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego olkuskiej komendy, którzy powiązali ze sobą wszelkie informacje i dowody. Ustalili również, że dwaj mężczyźni to mieszkańcy powiatu będzińskiego.  Tego  samego dnia, mężczyźni zostali zatrzymani  przez olkuskich kryminalnych na terenie powiatu będzińskiego i doprowadzeni do komendy w Olkuszu.  25-latek, który kierował fiatem miał orzeczony przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, który obowiązywał do roku 2025,  a w czasie zatrzymania miał przy sobie amfetaminę. Z kolei u 19-latka w miejscu zamieszkania, policjanci znaleźli i zabezpieczyli narkotyki: mefedron, amfetaminę oraz marihuanę.

W piątek (10.06. br.) podejrzani zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Olkuszu, gdzie prokurator przedstawił im zarzuty m.in. rozboju, groźby i  posiadania narkotyków. Dodatkowo 25-latek usłyszał zarzut niestosowania się do decyzji sądu o zakazie prowadzenia pojazdów mechanicznych. Na wniosek śledczych, poparty przez olkuską prokuraturę, 11 czerwca Sąd Rejonowy w Olkuszu zastosował wobec podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci aresztu tymczasowego na 3 miesiące. W poniedziałek  (13.06.br.) mężczyźni zostali przewiezieni do zakładu karnego.

 

 

Powrót na górę strony