AKTUALNOŚCI

Policjanci z Olkusza eskortowali samochód z chorą 80-latką

Data publikacji 04.08.2022

W ubiegły wtorek (2.08. br.) policjanci Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu sierż. Mateusz Dąbek i sierż. Patryk Gałek pilotowali samochód z 80-letnią pasażerką, która skarżyła się na ból w klatce piersiowej. Sytuacja była poważana a stan 80-latki w każdej chwili mógł się pogorszyć. Policjanci bez wahania włączyli sygnały i zapewnili bezpieczny pilotaż opla do szpitala w Olkuszu.

Do zdarzenia doszło w ubiegły wtorek (02.08. br.) w południe. Policjanci, którzy patrolowali rejon Olkusza  zauważyli, jak na ulicy ks. Gajewskiego kierowca opla złamał przepisy w ruchu drogowym i nie zastosował się do znaku  zakaz ruchu. Policjanci od razu zareagowali na to wykroczenie. Zatrzymali kierowcę, by zapytać co jest powodem jego zachowania. Mężczyzna zaczął się tłumaczyć policjantom, że jedzie z Krzeszowic  do szpitala w Olkuszu i wiezie 80-letnią matkę, która ma problemy z oddychaniem. Kobieta skarżyła się również na ból w klatce piersiowej. Od dłuższego czasu miała leczyć się na serce.

Policjanci wiedzieli, że w sytuacji, kiedy chodzi o zdrowie i ludzkie życie liczy się każda minuta. Bez wahania więc włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe i podjęli szybką decyzję o pilotażu samochodu do szpitala z chorą 80-latką. Dzięki takiej błyskawicznej reakcji kobieta szybko trafiła pod opiekę lekarzy, gdzie zapewniono jej specjalistyczną pomoc.

Powrót na górę strony