AKTUALNOŚCI

Pijana kobieta za kierownicą

Data publikacji 30.08.2022

43-letnia mieszkanka powiatu olkuskiego będąc pod wpływem alkoholu, prowadziła samochód jadąc całą szerokością drogi. Została ujęta przez innego kierującego.

23 sierpnia br. w godzinach porannych policjanci komisariatu w Wolbromiu dostali zgłoszenie o nietrzeźwej kierującej. Na miejscu interwencji zastali kierującą toyoty oraz mężczyznę, który zaniepokojony sposobem jazdy kobiety – która jadąc od strony Olkusza w kierunku Wolbromia poruszała się slalomem. Po tym jak kobieta zaparkowała, świadek wysiadł ze swojego samochodu, podbiegł do toyoty, wyjął kluczyki ze stacyjki i uniemożliwił jej dalszą podróż. 

W rozmowie z policjantami  kobiet mówiła bełkotliwie i  miała problemy z utrzymaniem równowagi. Było od niej czuć alkohol. W przeprowadzonym badaniu stanu trzeźwości wydmuchała ponad dwa promile. Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy. 43-latka odpowie karnie za swoje zachowanie. Grozi jej nawet 2 lata odsiadki i 15-letni zakaz prowadzenia pojazdów.

 

Postawa świadka zasługuje na wyrazy uznania i podziękowanie. Nie pozostał obojętny i zareagował we właściwy sposób. Dzięki temu pijana kobieta nie doprowadziła do nieszczęścia.

Po raz kolejny apelujemy o trzeźwość na drogach!

 

 

Powrót na górę strony