AKTUALNOŚCI

Czujni świadkowie ujęli nietrzeźwego kierującego

Data publikacji 03.10.2022

51-letni mieszkaniec gminy Trzebinia, który kierował samochodem w stanie nietrzeźwości został zatrzymany przez dwóch mieszkańców Olkusza. Mężczyźni zaniepokojeni stylem jazdy kierującego uniemożliwili mu dalszą podróż i odebrali kluczki.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu w miejscowości Niesułowice. Kierujący samochodem suzuki  jechał od strony Olkusza i swoją jazdą zagrażał innym uczestnikom ruchu drogowego – raz zwalniał, innym razem przyspieszał, zjeżdżając przy tym na przewiny pas ruchu. Ta sytuacja zaniepokoiła dwóch mężczyzn, którzy jechali za suzuki.  Kiedy pojazd zjechał na zatoczkę autobusową, świadkowie zatrzymali swoje auto i natychmiast podeszli do kierowcy suzuki. Kiedy otworzyli drzwi, wyczuli od niego  silną woń alkoholu. Jeden ze świadków wyjął kierowcy kluczyki ze stacyjki, uniemożliwiając  mężczyźnie dalszą jazdę.  W czasie gdy świadek dzwonił na numer alarmowy, aby powiadamiać policję o sytuacji, kierowca wykorzystał okazję i uciekł do pobliskiego lasu. Policjanci z Olkusza, którzy przyjechali na miejsce, po rozmowie ze zgłaszającymi ruszyli w patrol za uciekinierem. Po pewnym czasie policjanci zatrzymali mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi  uciekiniera. Przyznał się on do jazdy pod wpływem alkoholu.  W badaniu stanu trzeźwości mężczyzna wydmuchał prawie 2 promile.

 

Na słowa uznania zasługuje postawa dwóch mieszkańców Olkusza, którzy zatrzymali nietrzeźwego kierującego i uniemożliwili mu dalszą jazdę. Dzięki ich zachowaniu, wyeliminowano z ruchu kierowcę, który  stwarzał poważne zagrożenie na drodze i mógł doprowadzić do tragedii. Apelujemy o trzeźwość za kółkiem. Kierowco PIŁEŚ - NIE JEDŹ!

Powrót na górę strony