AKTUALNOŚCI

Pijany kierowca wyjeżdżając z parkingu uszkodził inne pojazdy

Data publikacji 12.05.2023

62-latek wsiadł za kierownicę, mając ponad trzy promile alkoholu. Kierowca audi chciał wyjechać z parkingu i podczas manewrowania uszkodził zaparkowane dwa samochody. Na miejsce wezwano policję.

W czwartek (11.05. br.) w godzinach popołudniowych przy ulicy Górniczej w Olkuszu, 62-letni kierowca audi uderzył w zaparkowanego nissana,  który siłą uderzenia najechał na inny zaparkowany samochód. Świadek, który widział to zdarzenie, o sytuacji natychmiast powiadomił policjantów. Przeprowadzone przez mundurowych badanie stanu trzeźwości wykazało u kierowcy audi ponad trzy promile alkoholu. Teraz  62-latek będzie musiał liczyć się z poważnymi konsekwencjami swojego nieodpowiedzialnego zachowania.

Prowadzenie pojazdu mechanicznego  w stanie nietrzeźwości jest zagrożone karą pozbawienia wolności do 2 lat. Ponadto sąd wobec takiego kierowcy może orzec co najmniej 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Osoba prowadząca pojazd  w stanie nietrzeźwości musi się liczyć także z surowymi konsekwencjami finansowymi. Sąd obligatoryjnie nakłada na takiego kierowcę świadczenie pieniężne w wysokość od 5 tys. do 60 tysięcy złotych.

Powrót na górę strony