AKTUALNOŚCI

TRZEJ AMATORZY NARKOTYKÓW

Data publikacji 25.05.2023

Policjanci z Komisariatu Policji w Wolbromiu, w powiecie olkuskim, wspólnie z funkcjonariuszami Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Krakowie zabezpieczyli 10 doniczek, w których uprawiane były rośliny konopi indyjskich, kilkanaście gramów marihuany oraz amfetaminę. Trzech mężczyzn zostało zatrzymanych i usłyszało zarzuty w tej sprawie.

Kryminalni z komisariatu w Wolbromiu ustalili, że na terenie gminy, na jednej z prywatnych posesji 17-latek może uprawiać konopie indyjskie. 11 maja br. wspólnie z funkcjonariuszami Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego oraz przewodnikiem psa służbowego i jego czworonogiem, dokonali przeszukania typowanej posesji.  

W pomieszczeniach mieszkalnych i gospodarczych funkcjonariusze znaleźli 10 doniczek z sadzonkami roślin. Przeprowadzone badanie testerem narkotykowym wykazało, że to konopie , których uprawa jest zabroniona prawem. Ponadto pies służbowy wykorzystywany do poszukiwania substancji psychotropowych i środków odurzających wytropił miejsce, w którym znajdowało się zawiniątko z białym proszkiem.

Badanie wykazało, że to amfetamina, która należała do brata 17-latka. Policjanci mieli także  informację, że 18-letni kolega braci może być zaangażowany w ten nielegalny proceder. 12 maja br. przeszukali jego miejsce zamieszkania, gdzie w jednym z użytkowanych przez nastolatka pomieszczeń, znaleźli i zabezpieczyli marihuanę. 

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, 12 maja br. śledczy przedstawili mężczyznom zarzuty z ustawy o Przeciwdziałaniu narkomanii. 19- latek usłyszał zarzut posiadania substancji psychotropowej, 17-latek uprawy konopi indyjskich a 18-latek zarzut posiadania środków odurzających. Za uprawę nielegalnych w Polsce konopi grożą 3 lata pozbawienia wolności. Taki sam wymiar kary przewidziany jest dla osób posiadających substancje psychotropowe lub środki odurzające. 

 

Powrót na górę strony