AKTUALNOŚCI

Policjanci z Olkusza z wizytą u przedszkolaków

Data publikacji 27.06.2023

Mundurowi prowadzą liczne zajęcia z przedszkolakami, podczas których dzieci utrwalają sobie właściwe zachowania oraz wiedzę. Edukacja przez zabawę, to świetna forma komunikacji i najlepszy sposób, by dotrzeć do maluchów. Dlatego wraz z rozpoczęciem wakacji policjanci odwiedzili przedszkole „Uniwersytet Przedszkolaka” Niepubliczne Przedszkole Językowo-Sportowe w Olkuszu. Ta niecodzienna wizyta sprawiła dzieciom radość i wywołała wiele uśmiechów na dziecięcych twarzach.

Wczoraj (26.06. br.)  policjanci Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu:  dzielnicowy, policjant ruchu drogowego oraz policjantka zajmująca się profilaktyką, spotkali z przedszkolakami z „Uniwersytetu Przedszkolaka” w Olkuszu. Podczas spotkania policjanci przypominali dzieciom  o bezpieczeństwie w czasie wakacji zwracając uwagę na właściwe zachowania w ruchu drogowym, w przedszkolu, w domu i w czasie zabawy. Mundurowi nie zapomnieli uczulić milusińskich przed niebezpieczeństwami, jakie mogą na nie czyhać w kontaktach z osobami obcymi.  Podczas spotkania dzieci mogły się pochwalić swoja wiedzą , doskonale znały numer alarmowy i wiedziały,  kiedy i w jakich sytuacjach należy z niego korzystać.

Dużą frajdę sprawiało dzieciakom oglądanie policyjnego radiowozu i motocykla, którymi do przedszkola przyjechali policjanci. Była to dla nich  największa atrakcja.  Maluchy chętnie wsiadały za kierownicę pojazdów policyjnych i pozowały do pamiątkowych zdjęć.

Na zakończenie spotkania policjanci przekazali przedszkolakom malowanki.

 

  • Policjanci w Przedszkolu. Policjantka stoi tyłem do dzieci i pokazuje jak należy się rozglądać podczas przechodzenia przez ulicę (symulacja scenki). Policjantka wyciąga prawą rękę. Dzieci naśladują policjantkę. Przed dziećmi, po obu stronach policjantki stoją policjanci.
  • Policjant kuca przed grupa dzieci i podaje malowanki. Dzieci gromadzą się wokół policjanta. Zdjęcie w kolorowej sali przedszkolnej.
  • Dziecko siedzi w radiowozie policyjnym.
  • Chłopiec siedzi na motocyklu. Obok (po prawej stronie motocykla)  radiowóz, przy którym stoi policjant z grupa dzieciaków.
  • Policjant stoi pomiędzy radiowozem (po prawej stronie) a motocyklem (po lewej stronie. Na motocyklu siedzi dziecko obok radiowozu gromadzą się dzieci. w tle drzewo i zieleń.
  • Duża grupa przedszkolaków z opiekunem i trzema policjantami pozują do zdjęcia. Po prawej stronie radiowóz. W tle zieleń i drzewo oraz betonowe ogrodzenie.

 

 

Powrót na górę strony