AKTUALNOŚCI

Pijany mężczyzna podczas prac polowych spadł z ciągnika rolniczego…który po nim przejechał

Data publikacji 19.07.2023

Ponad 2,3 promile alkoholu miał 25-letni mężczyzna, który podczas prac polowych spadł z ciągnika rolniczego, a następnie wpadł pod jego koła. Mężczyzna był poturbowany ale nie doznał poważnych obrażeń ciała.

W miniony poniedziałek (17.07. br.)  około godziny 21 dyżurny Komisariatu Policji w Wolbromiu otrzymał zgłoszenie, że w gminie Wolbrom ciągnik rolniczy przygniótł mężczyznę. Dzielnicowi, którzy wezwani zostali na interwencję wstępnie ustalili, że 25-latek w trakcie prac polowych, niedaleko  swojej posesji, spadł z ciągnika rolniczego, a następnie wpadł pod jego koła. Mężczyzna  został przetransportowany Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do olkuskiego szpitala. Był poturbowany, na szczęście nie doznał poważnych obrażeń ciała. Jak się okazało 25-latek był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 2,3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna przyznał, że w tym dniu pił alkohol … „12 piw i trochę wódki”.

Policjanci będą ustalać czy mężczyzna poruszał się ciągnikiem rolniczym po drogach publicznych i czy swoim zachowaniem stwarzał zagrożenie  dla innych osób.

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas wykonywania prac polowych!

  • Nigdy nie podejmujmy prac w gospodarstwie pod działaniem alkoholu i nie pozwólmy też aby czynili to inni!
  • Nie dopuszczajmy do kierowania maszynami lub pojazdami osób, które nie posiadają odpowiednich uprawnień!
  • Pamiętajmy również o tym, że należy użytkować tylko sprawne maszyny i urządzenia, wyposażone w osłony i zabezpieczenia ruchomych części, sprawny układ hamulcowy i kierowniczy oraz sygnalizację świetlną.
  • Nie przewoźmy osób na przyczepach, błotnikach ciągników czy w nieprzystosowanych do tego celu kabinach ciągników, a przewożony ładunek dobrze zabezpieczmy przed upadkiem i osunięciem.
  • Szczególną uwagę zwracajmy na najmłodsze dzieci, które często bawią się na podwórku przy znajdujących się tam maszynach rolniczych. Zadbajmy, aby urządzenia były odpowiednio zabezpieczone. Pamiętajmy, że to na dorosłych spoczywa odpowiedzialność za bezpieczeństwo najmłodszych.

Powrót na górę strony