AKTUALNOŚCI

Apelujemy o ostrożność i rozwagę na drodze

Data publikacji 27.07.2023

Olkuscy policjanci apelują do kierowców o rozwagę na drodze i jazdę zgodną z przepisami.. Nasze błędy i zaniechania mogą niestety mieć poważne w skutkach konsekwencje. Starajmy się unikać agresywnych zachowań na drodze, a jeśli takie się pojawiają to informujmy o tym funkcjonariuszy.

Na drogach naszego powiatu dochodzi do wielu kolizji i zdarzeń drogowych, które najczęściej są wynikiem nieostrożności kierujących.

W miniony poniedziałek (24.07. br.) w Zarzeczu na drodze wojewódzkiej nr 783 doszło do kolizji drogowej z udziałem dwóch samochodów osobowych. Jak ustalili policjanci, kierujący citroenem podczas wyprzedzania  samochodu ciężarowego, nie zachował ostrożności i nie upewnił się czy może wykonać ten manewr bezpiecznie... w tym czasie kierowca toyoty wyprzedzał już kierujacego citroenem. Kerowca citoena doprowadził do kolizji obu pojazdów, a następnie zjechał z drogi, uderzył w przepust i dachował. Kierowca citroena został przetransportowany do szpitala w Olkuszu. Na szczęście jego obrażenia nie były poważne i nie wymagał on dalszej hospitalizacji. Obaj kierowcy był trzeźwi. Za spowodowanie kolizji drogowej kierowca citroena został ukarany mandatem karnym.

Gdyby kierowcy zachowali na drodze czujność i rozwagę, to wiele takich zdarzeń można by było uniknąć.

Apelujemy do kierowców  o  stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.  Prosimy o rozważną i ostrożną jazdę, a także o dostosowanie prędkości do warunków i sytuacji na drodze. Stosujmy także zasadę ograniczonego zaufania. Pamiętajmy, żeby przed wykonywaniem manewrów na drogach upewnić się, czy możemy bezpiecznie wykonać ten manewr, nie narażając innych uczestników ruchu drogowego.

Przypomnijmy, że tuż przed wakacjami policjanci uruchomili tzw. policyjną mapę wypadków. Każdego dnia na planszy pojawiają się czarne punkty, które oznaczają kolejne ludzkie tragedie

Powrót na górę strony