AKTUALNOŚCI

OTWARCIE MOBILNEGO MIASTECZKA RUCHU DROGOWEGO W ZEDERMANIE

W minioną sobotę, na terenie boiska sportowego przy Szkole Podstawowej w Zedermanie w ramach projektu „Wsiadamy na rowery” odbyło się uroczyste otwarcie mobilnego miasteczka ruchu drogowego. Wydarzenie to zostało objęte patronatem honorowym Komendanta Powiatowego Policji w Olkuszu inspektora Jarosława Klicha.

Mając na uwadze poprawę bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w zakresie ruchu drogowego Stowarzyszenie Realne Marzenia przystąpiło do projektu „Wsiadamy na rowery”. Dzięki pozyskanym środkom z Fundacji Orlen zakupiono mobilne miasteczko ruchu drogowego, tor przeszkód a także rowery sprawnościowe oraz treningowe i materiały edukacyjne, w tym plansze i mini znaki drogowe. Wszystko po to, by zwiększyć świadomość młodych ludzi w zakresie bezpieczeństwa, a także umiejętności praktycznej jazdy na rowerze. W projekcie została utworzona szkolna Liga „Wsiadamy na rowery”. W ramach tego przedsięwzięcia w sześciu szkołach uczestniczących w tym projekcie, w roku szkolnym 2023/2024 odbywać się będą zajęcia z wychowania komunikacyjnego i zorganizowane zostaną dwie edycje rozgrywek ligowych: jesienna i wiosenna. W działania te włączą się również  policjanci. 

Organizator imprezy przygotował dla jej uczestników wiele atrakcji. Były dmuchańce, zabawy dla dzieci, bańki mydlane, konkursy i stanowiska promocyjne różnych przedstawicieli. Podczas  otwarcia miasteczka ruchu drogowego obecny był Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego nadkomisarz Dominik Szot, który również sprawował nadzór nad konkurencją jazdy na rowerze po miasteczku. Dzieci wraz z dorosłymi, którzy przystąpili do tego konkursu musiały się wykazać  znajomością przepisów ruchu drogowego i rozwiązać test wiedzy. Następnie  umiejętnością jazdy na rowerze nie tylko  po miasteczku ruchu drogowego,  ale również  po torze przeszkód. Chętnych do udziału w tej konkurencji nie brakowało. Laureaci i uczestnicy otrzymali od organizatora nagrody, które wręczała policjantka prewencji. 

przygotowali również swoje stanowisko profilaktyczne, przy którym udzielali cennych rad i wskazówek dotyczących szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Informacje przekazywali nie tylko dzieciom ale i dorosłym.

Ponadto policjantki promowały swój zawód i chętnie udzielały informacji zainteresowanym, dotyczącym wymagań do służby w Policji.

 • Grupa dzieci wraz z opiekunami oraz dwiema policjantkami. Dzieci trzymają w rękach dyplomy. W tle miasteczko mobilne ruchu drogowego. Zdjęcie w sali gimnastycznej
 • Policjantki na spotkaniu z dziećmi w sali gimnastycznej. Duża grupa dzieci stoi naprzeciwko policjantek.
 • Stanowisko promocyjne policji przy którym gromadzą się uczestnicy imprezy. Przy stanowisku policjantka.
 • Dzieci jeżdżą na rowerach po miasteczku ruchu drogowego. W tle kolorowe dmuchańce. Pogoda letnia, słoneczna.
 • Chłopczyk z opaską odblaskowa na ręce, przy stoliku koloruje malowankę.
 • Chłopiec wraz z dorosłym siedzi przy policyjnym stanowisku i rozwiązuje test wiedzy z ruchu drogowego. Policjanta spogląda na uczestników konkursu.
 • Dzieci z maskotką policyjną Insektorem Wawelkiem. Obok (po lewej) stanowisko profilaktyczne olkuskiej policji, przy którym soi policjant ruchu drogowego policjantka prewencji.
 • Kobieta wraz z dwójką dzieci stoją przy maskotce policyjnej. W tle dzieci widać jeżdżące na rowerach. Część dzieci pokonuje tor przeszkód miasteczka ruchu drogowego.
 • Miasteczko ruchu drogowego ze znakami i światłami drogowymi, po którym jeżdżą rowerzyści. W tle namioty promocyjne i uczestnicy imprezy.
 • Na boisku grupa osób podczas otwarcia miasteczka ruchu drogowego przed nimi ustawione w rzędzie rowery.
 • Policjant ruchu drogowego (biała czapka) pochyla się nad rowerzystą .Obok (po prawej stronie rowerzysty) stoi dorosły mężczyzna. Na boisku ułożone elementy toru przeszkód
 • Policjant ruchu drogowego podczas konkursu towarzyszy rowerzyście, który pokonuje tor przeszkód
 • Policjant ruchu drogowego podczas konkursu towarzyszy rowerzyście, który pokonuje tor przeszkód
 • Policjant ruchu drogowego podczas konkursu towarzyszy rowerzyście, który pokonuje tor przeszkód
 • Policjant ruchu drogowego podczas konkursu towarzyszy rowerzyście, który pokonuje tor przeszkód
 • Strażak na rowerze jedzie po miasteczku ruchu drogowego. W tle boisko szkolne i namioty promocyjne.
Powrót na górę strony