AKTUALNOŚCI

Wizyta przedszkolaków w olkuskiej komendzie

Dzisiaj (12. 09. br.) Komendę Powiatową Policji w Olkuszu odwiedziła grupa dzieci z przedszkola nr 8 w Olkuszu. Przedszkolaki zapoznały się z zawodem policjanta oraz utrwalały wiedzę dotyczącą przepisów w ruchu drogowym.

Spotkanie z przedszkolakami rozpoczęło się przed budynkiem komendy, gdzie dzieci przywitali policjanci wydziału prewencji i ruchu drogowego.  Maluchy miały okazje  zobaczyć policyjne radiowozy i usiąść za kierownicą policyjnego motocyklu.

Kolejnym punktem wizyty  było spotkanie na auli z policjantkami, które  rozmawiały z dziećmi o bezpiecznym zachowaniu na drodze.  Dużo uwagi poświęciła odblaskom, uświadamiając dzieciom, jak ważne jest ich noszenie. Przedszkolaki dowiedziały się również jakie niebezpieczeństwa mogą wynikać z kontaktów z nieznajomymi. Najmłodsi  z zaangażowaniem uczestniczyli w scence ręcznej regulacji ruchem i przechodzeniu przez przejście dla pieszych. Przedszkolaki chętnie odpowiadały na pytania i  wykazały się dużą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.  Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały malowanki i dyplomy z odciskami własnych linii papilarnych.  

Ta niecodzienna wizyta sprawiła dzieciom radość i wywołała wiele uśmiechów na dziecięcych twarzach.

  • Dzieci wraz z opiekunami przy policyjnym radiowozie. W  tle budynek komendy i zieleniec.
  • Policjant ruchu drogowego przy motocyklu policyjnym. Na motocyklu siedzi przedszkolak. Grupa dzieci gromadzi się przy motocyklu.
  • Policjantka i policjant ruchu drogowego przy policyjnym motocyklu z grupa przedszkolaków. W tle fragment budynku komendy.
  • Policjantka z grupą dzieci w auli komendy. Dzieci siedzą w rzędach na stołkach. Policjantka stoi twarzą do dzieci.
  • Policjantka w czapce ruchu drogowego w odblaskowej kamizelce pokazuje jak kierować ruchem na drodze. Przedszkolaki uczestniczą w scence.
  • Dziewczynka w czapce policjanta w odblaskowej kamizelce trzyma w ręce tarczę stop. Obok inne dzieci.
  • Dziewczynka wykonuje odciski linii papilarnych. Obok dzieci staja w rzędzie. Zdjęci w auli komendy.
  • Przedszkolaki wraz z opiekunem stoją przed przejściem dla pieszych.
  • Przedszkolaki wraz z opiekunem przechodzą przez przejście dla pieszych.

Powrót na górę strony