AKTUALNOŚCI

Policjant na zebraniu z rodzicami i nauczycielami

Data publikacji 25.09.2023

W ubiegłym tygodniu (19.09. br.) w Szkole Podstawowej w Kluczach Komendant miejscowego komisariatu kom. Jerzy Wilk spotkał się z rodzicami oraz nauczycielami uczniów tej szkoły, by porozmawiać z nimi o szeroko rozumianym bezpieczeństwie.

Głównym tematem  tej wizyty było bezpieczeństwo w ruchu drogowym związane z Europejskim Tygodniem Mobilności, które w tym roku przypadło w dniach 19-22 września. W tym okresie  we wszystkich krajach europejskich prowadzono akcję po nazwa ROADPOL Safety Days. W działania zaangażowani byli policjanci ruchu drogowego, jak również  policjanci prewencji.

Podczas spotkania z nauczycielami i rodzicami komendant omówił kwestie związane z bezpieczeństwem na drodze m.in. jak bezpiecznie poruszać się po drodze jako pieszy i  kierujący. Dużo uwagi poświęcił odblaskom, zachęcając uczestników spotkania do ich noszenia zwłaszcza,  że zbliża się pora jesienno-zimowa,  kiedy to widoczność ma największy wpływ na powstawanie wypadków.

Ponadto  policjant opisał również zachowania  dzieci i młodzieży, na które rodzice powinni zwrócić szczególną uwagę, na zachowania nieakceptowane społecznie i sytuacje, które mogą doprowadzić do konfliktu z prawem. Poinformował o konsekwencjach prawnych wynikających z Ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich,  opierając się na doświadczeniu zawodowym i przykładach konkretnych spraw. 

Komendant  podkreślił, że często w szkołach odbywają takie spotkania. Głównym celem tych działań profilaktycznych jest edukacja uczniów nt. różnych zagrożeń i sposobów ich unikania.

Spotkanie komendanta  z rodzicami miało przede wszystkim formę apelu i instruktażu.

 

Powrót na górę strony