AKTUALNOŚCI

Wypadek w Brzozówce niedaleko Wolbromia. Nie żyje 63-letnia pasażerka hyundaia

Data publikacji 17.10.2023

Dzisiaj (17.10. br.) na drodze wojewódzkiej nr 783 w miejscowości Brzozówka, doszło do tragicznego wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych, w którym śmierć poniosła 63-letnia pasażerka hyundaia.

Do zdarzenia doszło około godziny 11 na drodze wojewódzkiej nr 783 w Brzozówce niedaleko Wolbromia.  Jak wstępnie ustalili policjanci, kierująca  cuprą 38-letnia mieszkanka powiatu olkuskiego,  wyjeżdżając z drogi podporządkowanej od m. Brzozówka w kierunku Jeżówki, zderzyła się hyundaiem,  który jechał drogą wojewódzką w stronę Miechowa. W wyniku tego wypadku śmierć poniosła 63-letnia pasażerka hyundaia – mieszkanka województwa śląskiego. Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości u kierujących wykazało, że byli trzeźwi. Od kierującej cuprą policjanci pobrali krew do badania na zawartość środków odurzających.

Na miejscu wypadku obecny był prokurator oraz biegły sądowy z zakresu wypadków w ruchu drogowym. Do zdarzenia skierowano zespoły ratownictwa medycznego, strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Wolbromiu, z  OSP Wierzchowisko, a także  olkuskich policjantów z ruchu drogowego. Na drodze trwały  utrudnienia. Ruch odbywał się wahadłowo - zablokowany był prawy pas ruchu w kierunku Wolbromia.

Będący na miejscu policjanci zbierali ślady i ustalali osoby, które mogą wnieść informacje w tej sprawie. Teraz zadaniem śledczych będzie  ustalenie wszystkich okoliczności i przyczyn tego tragicznego wypadku drogowego. 
Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze. Chwila nieuwagi na drodze może zakończyć się tragedią. 

 

Powrót na górę strony