AKTUALNOŚCI

36-letnia kierująca straciła prawo jazdy za zbyt szybką jazdę

Data publikacji 30.10.2023

Kierująca volvo jechała w terenie zabudowanym z prędkością 117 kilometrów. Zgodnie z przepisami na tym odcinku drogi można jechać najwyżej 50 kilometrów. Kobieta straciła uprawnienia. W takiej sytuacji nikt nie może liczyć na taryfę ulgową.

Nieodpowiedzialni  kierowcy, którzy przekraczają prędkość, stwarzają zagrożenie w ruchu drogowym, obligatoryjnie utracą  uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi.  Niejednokrotnie ryzykują  własnym zdrowiem i życiem, życiem pasażerów,  ale także  innych użytkowników drogi. 36-latce, która 24 października  br. na drodze wojewódzkiej nr 783 w Zarzeczu kierowała volvo i jechała z prędkością 117 km/h, policjanci zatrzymali prawo jazdy. Zgodnie z przepisami na tym odcinku drogi można jechać najwyżej 50 km/h. Kobieta otrzymała również mandat karny w wysokości 2.000 złotych i 14 punktów karnych.

W tym dniu policjanci  Wydział Ruchu Drogowego prowadzili działania kontrolno-pomiarowe „Prędkość” . Mundurowi skontrolowali 68 pojazdów z czego, aż w 63 przypadkach kierujący przekroczyli dozwoloną prędkość. Policjanci weryfikowali również  stan trzeźwości kierujących i kontrolowali wyposażenie samochodu.

Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków i kolizji drogowych i jednocześnie apelują o rozwagę i ostrożność na drodze.  

Powrót na górę strony