AKTUALNOŚCI

Akcja „Prędkość” przeciwko piratom drogowym - podsumowanie sobotnich działań

Data publikacji 19.02.2024

W minioną sobotę (17.02. br.) policjanci ruchu drogowego z olkuskiej komendy przeprowadzili wzmożone działania pod kryptonimem „Prędkość”. Głównym celem tej akcji była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz eliminowanie takich zachowań kierujących, które negatywnie wpływają na bezpieczeństwo na drodze.

Brawura i nadmierna prędkość to główne przyczyny wypadków drogowych. Policjanci praktycznie każdego dnia zatrzymują kierowców, którzy takim  zachowaniem narażają na niebezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego. Aby temu zapobiec, na drogach powiatu olkuskiego  mundurowi prowadzą cykliczne działania prewencyjno-kontrolne.  W sobotę policjanci sprawdzali prędkość z jaką poruszali się kierujący,  wykorzystując ręczne mierniki prędkości. Podczas tych działań skontrolowano 59 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Kierowcy, za popełnione wykroczenie otrzymali mandaty karne, zgodnie z obowiązującym taryfikatorem mandatowym.

Przypominamy o  obowiązku stosowania się do ograniczeń prędkości!

Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierujący pojazdem jest obowiązany jechać z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem, z uwzględnieniem warunków, w jakich ruch się odbywa, a w szczególności: rzeźby terenu, stanu i widoczności drogi, stanu i ładunku pojazdu, warunków atmosferycznych i natężenia ruchu. Ponadto powinien wziąć pod uwagę również inne czynniki m.in.: umiejętności i doświadczenie w kierowaniu pojazdami, stres, zmęczenie, zażywane leki.

Powrót na górę strony