AKTUALNOŚCI

Okradł sklep i próbował uciec z łupami ale został zatrzymany przez policjanta po służbie

Data publikacji 13.05.2024

Policjant podczas zakupów w jednym ze sklepów na terenie Olkusza, zauważył mężczyznę, który zabrał z półek alkohol i słodycze, a następnie, nie płacąc za towar, wybiegł ze sklepu omijając linię kas. Funkcjonariusz bez chwili wahania zareagował i zatrzymał złodzieja odzyskując skradzione produkty. Czujność i zachowanie policjanta to dowód, że funkcjonariuszem się jest nawet poza służbą.

W ubiegły wtorek (07.05. br.), około godziny 12.15  policjant Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu, w czasie wolnym  od służby,  robił zakupy  w jednym z olkuskich marketów. W pewnym momencie zauważył nerwowe zachowanie mężczyzny, który  przekładał towar na półkach kierując się z nim w stronę wyjścia.  Policjant podszedł  do ekspedientki, wskazując na mężczyznę i poinformował o jego nietypowym zachowaniu.  Funkcjonariusz  ustalił również, że w sklepie nie ma pracownika ochrony, co mogło być okazją dla złodzieja . W pewnym momencie mężczyzna zabrał towar i wybiegł ze sklepu, omijając linię kas. Funkcjonariusz bez wahania wybiegł za tym  mężczyzną i po krótkim pościgu zatrzymał rabusia. Na miejsce wezwano patrol policji, który  przejął sprawcę kradzieży.  W związku z tym, że mężczyzna dopuścił się wykroczenia został ukarany mandatem karnym.  Skradzione artykuły trafiły na półki do dalszej sprzedaży.

Czujność i szybka rekcja policjanta będącego  w czasie wolnym od służby,  jak też jego skuteczność działania,  przyczyniły się do zatrzymania sprawcy kradzieży.  To kolejny dowód  na to  zaangażowanie policjantów nie zna granic, nawet poza godzinami służby.

Powrót na górę strony