AKTUALNOŚCI

Gratulacje dla dwóch uczniów Zespołu Szkół nr 3 w Olkuszu za ratowanie mężczyzny z wypadku

Data publikacji 14.05.2024

Uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Olkuszu Emil Rosikoń i Filip Pudełko wykazali się wielką determinacją i zaangażowaniem ratując mężczyznę z płonącego pojazdu. Ich zachowanie zasługuje na wielkie uznanie i jest wzorem do naśladowania dla innych.

6 maja br., podczas sesji Rady Gminy w Kluczach wójt gminy pan Norbert Bień w obecności przedstawicieli radnych, służb i instytucji wręczył listy pochwalne dwóm młodym mieszkańcom tej gminy, którzy 3 kwietnia br. udzielili pomocy poszkodowanemu w wypadku drogowym mężczyźnie, który nie był w stanie wyjść o własnych siłach z pojazdu. 

Emil Rosikoń i Filip Pudełko wyciągnęli kierowcę z samochodu, z którego wydobywał się dym i płomienie. Działania ratownicze uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Olkuszu podjęli jeszcze przed przyjazdem służb, wykazując się odwagą i godną naśladowania postawą obywatelską. Dzięki ich szybkiej reakcji uratowano przed tragedią mężczyznę.

Zachowanie młodych ludzi pokazuje, że nie są oni obojętni na cudzą krzywdę i potrafią odpowiednio reagować, w sytuacji gdy życie i zdrowie ludzkie jest zagrożone. Słowa podziękowania dla Filipa Pudełko i Emila Rosikonia kierowali również poseł Agnieszka Ścigaj, Komendant Powiatowy Policji w Olkuszu inspektor Jarosław Klich oraz Komendant Komisariatu Policji w Kluczach aspirant sztabowy Robert Piwek, a także Komendant Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Olkuszu młodszy brygadier Piotr Pandel oraz Dyrektor Zespołu Szkół nr 3 w Olkuszu Wojciech Panek. 

/zdjęcie pochodzi ze strony Urzędu Gminy Klucze link do strony: https://gmina-klucze.pl/pl/szczegoly-aktualnosci/1801/

Powrót na górę strony