AKTUALNOŚCI

Wypadki na drogach powiatu olkuskiego – policjanci apelują o ostrożność

Data publikacji 06.06.2024

W ciągu kilku dni na drogach powiatu olkuskiego doszło do 4 poważnych wypadków, w których ranne zostały 4 osoby. Deszcz i pojawiające się w wielu miejscach burze, spowodowały, że na drogach było ślisko i niebezpiecznie. Takie warunki z pewnością nie sprzyjały kierowcom.

29.05 br., po godzinie 15 w Bolesławiu kierująca toyotą potrąciła na przejściu dla pieszych 78-latkę. Jak wstępnie ustalono kierująca toyotą nie zachowała bezpiecznej odległości od kierującej toyotą corollą, która zatrzymała się przed przejściem dla pieszych i najechała na tył tego pojazdu. Wskutek tego auto, które zatrzymało się przed przejściem, wjechało w 78-latkę przechodząca przez przejście dla pieszych. Ranna 78-latka trafiła do szpitala w Olkuszu.

2.06. br. na drodze wojewódzkiej 794 w miejscowości Zabagnie kierujący BMW stracił panowanie nad pojazdem, wjechał do rowu, uderzył w drzewo, a następnie dachował. Mężczyzna w stanie ciężkim został przetransportowany Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala w Sosnowcu.

3.06. br. na drodze wojewódzkiej nr 794 w Zadrożu 20-letnia kierująca oplem straciła panowanie nad pojazdem, wjechała do rowu i dachowała. Pasażer opla, karetką pogotowia został przetransportowany do szpitala w Olkuszu.

Z kolei wczoraj (05.06. br.) na Alei 1000-lecia w Olkuszu kierująca toyotą skręcając w rejon parkingu znajdującego się przy sklepie wielopowierzchniowym, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu volkswagenem i doprowadziła do zderzenia obu pojazdów. W wyniku tego ranny został kierowca volkswagena, który karetką pogotowia został przewieziony do olkuskiego szpitala.

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności i rozwagę, o dostosowanie prędkości do panujących na drodze warunków. W minionych dniach często zmieniały się warunki atmosferyczne, które okazały się być utrudnieniem dla kierowców i stanowiły poważne niebezpieczeństwo. Pamiętajmy, że gdy na drodze jest ślisko, wydłuża się droga hamowania, a koła tracą przyczepność. Nagłe manewry mogą doprowadzić do wypadków i kolizji. Starajmy się przewidywać zagrożenie. Jedźmy ostrożnie i bezpiecznie do celu.

 

Powrót na górę strony