AKTUALNOŚCI

Weekend z profilaktyką – policjanci na festynach i piknikach rodzinnych

Data publikacji 09.06.2024

W weekend na terenie gminy Olkusz oraz Klucze zorganizowano 4 pikniki rodzinne przy Szkole Podstawowej w Kwaśniowie Dolnym, na stadionie sportowym w Kluczach, na osiedlu Słowiki w Olkuszu oraz przy zakładzie pracy IMI w Olewinie. Wydarzenia te uświetniały programy artystyczne przygotowane m.in. przez dzieci i młodzież szkolną a także konkursy sportowe. Na spotkaniu nie zabrakło policyjnego stoiska, gdzie przy namiocie olkuskiej komendy mundurowi prezentowali radiowozy, policyjne motocykle oraz sprzęt i wyposażenie policyjne.

Obecność policjantów na festynach rodzinnych to przede wszystkim okazja by promować bezpieczeństwo, nie tylko wśród dzieci i młodzieży,  ale i dorosłych.  Na specjalnie przygotowanym stoisku można było znaleźć wiele informacji na temat różnych zagrożeń a także broszur z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Każdy, kto podszedł do policjantów, otrzymał wiele cennych informacji i porad. Dzieciom policjanci rozdawali malowanki, odblaski, maskotki i informowali ich o bezpiecznym wypoczynku w czasie wakacji, o bezpieczeństwie na drodze a także o zagrożeniach w Sieci. Najmłodsi uczestnicy mogli usiąść za kierownicą  policyjnego radiowozu i usłyszeć dźwięk syreny. Dzieciaki chętnie przymierzały specjalny ubiór ochronny używany przez policję w trakcie zabezpieczania imprez masowych. 

Spotkania ze społeczeństwem były również okazją do  promowania  zawodu policjanta. Zainteresowanych  informowano o aktualnych wymogach stawianych przed kandydatami do służby w Policji oraz przybliżono im procedurę kwalifikacyjną. Wręczano ulotki i broszury, gadżety zachęcając do wstąpienia w szeregi policji. Szczegółowo wyjaśniano, jakie należy spełniać kryteria, gdzie złożyć dokumenty, jak wygląda proces rekrutacji i informowano o najbliższych terminach naborów do służby w Policji.

Podczas pikników policjanci promowali  również „Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz aplikację  „Moja Komenda”.

Udział mundurowych w festynie to okazji by pokazać, że policjant jest przyjacielem każdego dziecka.

 

  • technik kryminalistyki przy stanowisku profilaktycznym policji prezentuje walizkę technika grupie dzieci
  • Dziecko na policyjnym motocyklu. Obok policjant ruchu drogowego. Zdjęcie podczas pikniku rodzinnego, namioty profilaktyczne organizatorów. W tle budynki
  • Dwoje dzieci w radiowozie w czapkach policyjnych. Po drugiej stronie przy pasażerze policjant. W tle bloki
  • Dwoje chłopców alko i narkogoglach. W tle gromadzący się ludzie na imprezie plenerowej.
  • Chłopczyk przybija piątkę policjantowi. W tle fragment stanowiska profilaktycznego policji i budynek szkoły
  • Ujawnianie śladów na papierze za pomocą pędzelka i proszku magnetycznego
  • Ujawniony na papierze ślad ręki dziecka. Obok śladu metryczka/linijka
  • Dziewczynka trzyma lupę w ręce, patrzy na linie papilarne wykonane na dyplomie
  • Policjantka z grupą dziewczynek przy oznakowanym radiowozie. w Tle budynek

 

Powrót na górę strony