AKTUALNOŚCI

Areszt tymczasowy za złamanie zakazu zbliżania się

Data publikacji 11.06.2024

Sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu 63-letniego mężczyzny, po tym jak złamał zakaz zbliżania się do rodziny. Teraz najbliższe 3 miesiące mężczyzna spędzi w więzieniu. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

W roku 2021, Sąd Okręgowy w Krakowie zastosował wobec mężczyzny zakaz zbliżania się do rodziny na odległość nie mniejszą niż 30 metrów. Decyzja sądu była konsekwencją wcześniejszego agresywnego i niezgodnego z prawem zachowania mężczyzny, który znęcał się fizycznie i psychicznie nad członkami rodziny. Środki zastosowane przez sąd miały zapewnić rodzinie bezpieczeństwo. Jednak w ostatnim czasie 63-latek nie stosował się do tej decyzji i kilkukrotnie wdarł się do mieszkania, gdzie przebywała rodzina. 

Mężczyzna został zatrzymany 8 czerwca br. Na podstawie zgromadzonych przez śledczych materiałów, prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt. 10 czerwca sąd wydał postanowienie  o zastosowaniu wobec 63-latka tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. 
Złamanie sądowych zakazów to poważne przestępstwo. Mężczyznę czekają teraz poważne konsekwencje. Za niestosowanie się do orzeczonych przez sąd środków grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności

Powrót na górę strony