AKTUALNOŚCI

Policjanci na festynie w Załężu

Data publikacji 08.07.2024

Pod koniec czerwca br. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu oraz Komisariatu Policji w Kluczach brali udział w pikniku rodzinnym pn. „Załęże Wita Wakacje”. Patronat nad tym wydarzeniem objął Komendant Powiatowy Policji w Olkuszu insp. Jarosław Klich.

Obecność policjantów na festynach rodzinnych to okazja do promowania bezpieczeństwa wśród mieszkańców powiatu. Podczas pikniku rodzinnego policjanci zorganizowali stanowisko profilaktyczne przy którym, dzieci i młodzież miała okazję usłyszeć kilka wskazówek na temat bezpieczeństwa w czasie wakacji a zwłaszcza w zakresie ruchu drogowego.  Policjanci ruchu drogowego oraz dzielnicowy prezentowali sprzęt i wyposażenie, które wykorzystywane jest do codziennej służby. Nie zabrakło chętnych, którzy wsiadali za kierownice radiowozu i na motocykle. W tym dniu organizator imprezy zapewnił uczestnikom wiele atrakcji. Były zabwy i animacje dla dzieci, konkursy i gry, poczęstunek, popcorn, wata cukrowa,  pokazy ratownictwa przygotowane przez Ochotniczą Straż Pożarną w Załężu a także przejażdzki konne. 

Tego typu spotkania i imprezy plenerowe są okazją do promowania szeroko rozumianego bezpieczeństwa, zwłaszcza w okresie wakacyjnym. 

Powrót na górę strony