AKTUALNOŚCI

„ Bezpieczne wakacje 2024 ” – działania Policji i Sanepid-u

Data publikacji 08.07.2024

Policja i Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Olkuszu w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży wypoczywających na terenie naszego powiatu, rozpoczęli coroczną akcję „ Bezpieczne wakacje”. Celem tych działań jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa uczestników letniego wypoczynku.

Wraz z rozpoczęciem wakacji  policjanci wraz z pracownikami Sanepid-u kontrolują zgłoszone obozy, kolonie i półkolonie, w których uczestniczą dzieci i młodzież wypoczywająca na terenie powiatu olkuskiego. Wspólne działania obu instytucji prowadzone są od lat i polegają na edukowaniu uczestników półkolonii i kolonii. To tez okazja do przeprowadzenia kontroli pod kątem warunków epidemiologiczno-sanitarnych oraz  sprawdzenia sprawowania opieki nad najmłodszymi. Od początku wakacji przeprowadzono 5 kontroli, trzy na zorganizowanych koloniach w Jaroszowcu, Domaniowicach i Bukownie oraz dwie na półkoloniach w Olkuszu.

W trakcie spotkania policjanci i pracownicy Sanepid-u edukują uczestników o szeroko rozumianym bezpieczeństwie. Szczególną uwagę zwracają  na zagrożenia  jakie niesie ze sobą eksperymentowanie ze środkami psychoaktywnymi i spożywaniem alkoholu. Działania obu służb prowadzone są w ramach kampanii „Nie daj się wypalić dopalaczom”.

Mundurowi w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą” oraz „Bezpieczne wakacje 2024” zachęcają do wzięcia udziału w konkursie artystyczno-filmowym „Artystyczny przeWodnik”.   

Wspólne działania Policji i Sanepid-u będą kontynuowane aż do zakończenia wakacji.

Powrót na górę strony