AKTUALNOŚCI

PIJANY KIEROWCA „DACHOWAŁ’. W SAMOCHODZIE BYŁY JEGO TRZY MAŁE CÓRKI.

37-letni kierowca stracił panowanie nad pojazdem i dachował. Mężczyzna miał ponad 2,5 promila w organizmie i wiózł trzy córki. Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Teraz mężczyzna stanie przed sądem.

Do zdarzenia doszło w niedzielę tj. 15.11. około godziny 18, w gm. Wolbrom. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierowca renaulta stracił panowanie nad pojazdem. Samochód dachował i zatrzymał się na podwórku jednej z posesji. Mężczyzna wiózł swoje trzy córki, w wieku 6 - 9 lat. Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierowca miał ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. O zdarzeniu poinformują również Sąd Rodzinny, celem wglądu w sytuację opiekuńczo-wychowawczą w rodzinie.

Mężczyzna wykazał się skrajną nieodpowiedzialnością, wsiadając za kierownicę po alkoholu. Naraził na niebezpieczeństwo nie tylko własne życie, ale także życie i zdrowie swoich dzieci oraz innych uczestników ruchu drogowego. Poniesie surowe konsekwencje swojego zachowania, odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości, narażenie dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia, a także za spowodowanie kolizji drogowej. Niebawem mężczyzna stanie przed sądem. Za te czyny grozić mu będzie kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

  • Granatowe auto po kolizji drogowej, przewrócone na dachu, wybite szyby. Obok samochodu znajdują się różne przedmioty, które wypadły podczas dachowania. obok samochodu szara ściana budynku. zdjęcie wykonane jest nocą.
Powrót na górę strony