AKTUALNOŚCI

Akcja prędkość - podsumowanie policyjnych działań

W ubiegły piątek ( tj. 4.12.br.) policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie przeprowadzili wspólną akcję „prędkość”. Działania odbywały się na drogach powiatu olkuskiego. Głównym celem akcji było zmniejszenie liczby wypadków spowodowanych nadmierną prędkością.

W tym dniu na drogi wyjechały m.in. zespoły SPEED, które używały najnowszych pojazdów z wideorejestratorami. Do pomiarów prędkości policja, także używała ręcznych mierników prędkości. Takie cykliczne działania policji mają charakter prewencyjny. Jednak kierujący, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy tę prędkość rażąco przekraczają, ponosili konsekwencje swojego zachowania.  W czasie działań wylegitymowano 183 kierowców, aż w 151 przypadkach kierowcy przekroczyli dozwoloną prędkość. Zatrzymano 6 dowodów rejestracyjnych. Jeden z kierowców nie miał uprawnień do kierowania pojazdami. Policjanci zatrzymali równiez jedno prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym. 

Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Bezpieczna prędkość to taka, która jest dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni czy własnych umiejętności.

 

Powrót na górę strony