AKTUALNOŚCI

Jechał zdecydowanie za szybko – policjanci zatrzymali mu prawo jazdy

Data publikacji 20.03.2025

Policjanci ruchu drogowego czuwają nad bezpieczeństwem wszystkich użytkowników dróg. Reagują na niewłaściwe zachowania kierowców i pieszych. Prowadzą liczne kontrole drogowe. Szczególną uwagę zwracają na kierowców, którzy łamią przepisy i jeżdżą z nadmierną prędkością. Ponoszą oni surowe konsekwencje takich zachowań.

W środę (19.03. br.) policjanci z olkuskiej drogówki kontrolowali prędkość z jaką poruszają się kierowcy na drodze krajowej nr 94 w miejscowości Sieniczno. W trakcie jednego z pomiarów okazało się, że kierowca samochodu osobowego marki Mazda znacznie przekroczył prędkość. Urządzenie wykazało prędkość 102 km/h, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. W związku z popełnionym wykroczeniem, 33-letni kierowca mazdy został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych oraz 13 punktami karnych. 

Policjanci apelują do kierowców o rozsądek, przypominając im o bezpiecznej jeździe i ograniczeniu prędkości na drogach. Głównie z tej to przyczyny dochodzi do największej liczby kolizji i wypadków drogowych.

Powrót na górę strony