AKTUALNOŚCI

Niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami, przyczyną zdarzenia drogowego w Olkuszu

Policjanci olkuskiej komendy apelują do kierowców o ostrożność i uwagę na drodze. Jazda „na zderzaku”, to powszechne zjawisko, które może mieć poważne konsekwencje. Śliska nawierzchnia sprawia, że wydłuża się znacznie droga hamowania a gwałtowne manewry mogą przyczynić się do utraty panowania nad pojazdem, co w konsekwencji prowadzi do powstawania kolizji i wypadków drogowych.

Niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami, to jedna z przyczyn kolizji i wypadków drogowych. W piątek tj. 11.12 br. w Olkuszu na ulicy Sikorka doszło do zdarzenia drogowego z udziałem  seata i audi. Z ustaleń policji wynika, że o bezpiecznej odległości za pojazdem zapomniał kierowca seata, który najechał na tył audi. Do szpitala w Olkuszu została przewieziona 28-letnia kierująca audi. Na szczęście kobieta nie wymagała hospitalizacji i po przeprowadzonych badaniach została zwolniona. 
Policjanci ustalają teraz szczegółowe okoliczności tego zdarzenia drogowego.

Pamiętajmy o tym, że prędkość z jaką się poruszamy oraz odległość od poprzedzającego pojazdu powinniśmy dostosować do panujących warunków na drodze. Wynika to z przepisów ruchu drogowego z art. 19. Kodeksu Drogowego, gdzie kierujący pojazdem jest obowiązany utrzymywać odstęp niezbędny do uniknięcia zderzenia w razie hamowania lub zatrzymania się poprzedzającego pojazdu.

 

Powrót na górę strony