AKTUALNOŚCI

Poszukiwany wpadł podczas kontroli drogowej. Miał narkotyki, prowadził pojazd po użyciu alkoholu i nie posiadał uprawnień do kierowania.

33-latek został zatrzymany podczas kontroli drogowej przez olkuskich dzielnicowych. Mężczyzna prowadził samochód po użyciu alkoholu. Nie miał uprawnień do kierowania, a jego samochód nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia OC. Ponadto mężczyzna był  poszukiwany przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 40 dni.

W  sobotę tuż przed południem, na ulicy Jana Pawła II w Olkuszu podczas służby pełnionej przez dzielnicowych policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego fordem pumą. Podczas sprawdzenia w policyjnym systemie okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Olkuszu do odbycia kary aresztu w wymiarze 40 dni za przestępstwa narkotykowe. Mężczyzna nie miał także uprawnień do kierowania pojazdami, a samochód nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia OC. Podczas kontroli policjanci znaleźli w samochodzie woreczek strunowy z białym proszkiem. Przeprowadzone badanie testerem narkotykowym wykazało, że jest to amfetamina. Kierowca forda został zatrzymany i doprowadzony do olkuskiej komendy, gdzie zbadano stan jego trzeźwości. Miał 0,23 promila alkoholu w organizmie, co według prawa stanowi wykroczenie. Mężczyźnie została pobrana również krew do badania na zawartość narkotyków. 

33-latek usłyszał już zarzut posiadania narkotyków,  za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Jeśli okaże się, że prowadził on pojazd po użyciu narkotyków odpowie jeszcze za przestępstwo z kodeksu karnego tj. kierowania pojazdem po użyciu środków odurzających (art.178a§1),  za które  grozi do dwóch lat pozbawiania wolności. Mężczyzna nie spędzi jednak najbliższych dni w areszcie śledczym, bo uregulował orzeczoną przez sąd grzywnę. 

 

Powrót na górę strony