OLKUSCY POLICJANCI PROMUJĄ ZAWÓD POLICJANTA WŚRÓD MATURZYSTÓW
Wybór drogi zawodowej to jedna z najważniejszych decyzji w życiu młodych ludzi. Aby ułatwić im to zadanie i przybliżyć specyfikę służby w niebieskim mundurze, funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu rozpoczęli cykl spotkań profilaktyczno-promocyjnych w szkołach ponadpodstawowych na terenie powiatu.
Cykl spotkań rozpoczęto 10 marca 2026 roku wizytą w Niepublicznym Liceum Ogólnokształcącym Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach (oddział w Olkuszu). Wybór tej placówki nie był przypadkowy – uczniowie klas o profilu mundurowym to naturalne zaplecze kadrowe dla Policji.
W spotkaniu z uczniami, którzy swoją przyszłość wiążą z mundurem rozmawiali:
- I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Olkuszu – kom. Tomasz Mosur,
- Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu – kom. Marcin Kwiecień,
- Technik Zespołu Kadr i Szkolenia Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu – Agnieszka Nawara.
Dla uczniów klas mundurowych, którzy już na etapie liceum realizują programy przygotowawcze, spotkanie było okazją do skonfrontowania teorii z praktyką. Policjanci podkreślali, że profilowane wykształcenie daje im solidne podstawy, jednak proces rekrutacji do Policji stawia przed kandydatami konkretne wymagania.
Podczas prezentacji multimedialnej szczegółowo omówiono:
- Aspekty służby: od codziennych patroli po skomplikowane działania operacyjne.
- Wymagania formalne: Pani Agnieszka Nawara z Zespołu Kadr precyzyjnie przedstawiła listę niezbędnych dokumentów oraz procedury rekrutacyjne, na które uczniowie powinni być gotowi już w najbliższych miesiącach.
- Korzyści: stabilizacja zatrudnienia, możliwość rozwoju w wyspecjalizowanych pionach oraz satysfakcja z realnego wpływu na bezpieczeństwo lokalnej społeczności.
Kontynuując cykl promocji zawodu, 11 marca 2026 roku policjanci odwiedzili uczniów klas maturalnych w II Liceum Ogólnokształcącym w Olkuszu. W spotkaniu uczestniczyli: I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Olkuszu – kom. Tomasz Mosur, Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji – asp. Albert Faliszek oraz Technik Zespołu Kadr i Szkolenia Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu – Agnieszka Nawara.
Maturzyści z dużym zaangażowaniem dopytywali o przebieg testów sprawnościowych i psychologicznych, możliwości rozwoju zawodowego i specjalizacji w różnych wydziałach oraz stabilne warunki zatrudnienia i przywileje socjalne.
Zostań jednym z nas!
Rozpoczęty cykl spotkań w szkołach powiatu olkuskiego ma na celu pokazanie, że Policja to formacja dająca ogromną satysfakcję z niesienia pomocy innym oraz gwarantująca ciekawą i dynamiczną ścieżkę kariery.
Wszystkie osoby zainteresowane procesem rekrutacji zachęcamy do kontaktu z Zespołem Kadr i Szkolenia Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu lub odwiedzenia strony internetowej Małopolskiej Policji.