AKTUALNOŚCI

19-latek bez uprawnień spowodował kolizję.

W poniedziałek (25.01.) na drodze wojewódzkiej nr 794 w Zadrożu doszło do zdarzenia drogowego z udziałem trzech pojazdów: opla astry, fiata punto oraz volkswagena passata. 19-letni kierowca opla nie dostosował prędkości do warunków na drodze i spowodował kolizję. Mężczyzna nie miał uprawnień i był w trakcie kursu na prawo jazdy.

Do kolizji doszło około godziny 16 w Zadrożu na drodze wojewódzkiej nr 794. Jak wstępnie ustalono, kierowca opla nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył w jadącego przed nim  fiata punto, który z kolei wjechał w bariery energochłonne. W wyniku tego zdarzenia kierowca opla stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w volkswagena. Do szpitala w Olkuszu została przewieziona pasażerka volkswagena. Na szczęście kobieta nie wymagała hospitalizacji i po badaniach została zwolniona. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Kiedy policjanci sprawdzali uczestników zdarzenia oraz ich uprawnienia,  to okazało się , że kierowca opla w ogóle nie powinien „wsiadać za kółko”. Mężczyzna nie posiadał prawa jazdy i był w trakcie kursu. 

Zgodnie z przepisami kodeksu wykroczeń za jazdę bez wymaganych uprawnień, sprawca zostanie ukarany mandatem w wysokości 500 zł, a za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym grzywną. 

Powrót na górę strony