AKTUALNOŚCI

Kolejni kierowcy stracili prawo jazdy za alkohol i brawurową jazdę

Policjanci z olkuskiej komendy czuwają nad bezpieczeństwem wszystkich użytkowników dróg. W codziennej służbie skupiają się na kierowcach, którzy łamią przepisy w ruchu drogowym i jeżdżą z po alkoholu lub z nadmierną prędkością. Mundurowi nie mają pobłażania na takie nieodpowiedzialne zachowania kierowców.

W miniony weekend policjanci ruchu drogowego zatrzymali prawo jazdy kilku kierowcom, którzy swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem stwarzali niebezpieczeństwo na drodze i zagrażali innym uczestnikom ruchu drogowego. Policja nie ma pobłażania dla nietrzeźwych kierowców.  O fakcie tym doskonale przekonał się  37-letni kierowca bmw. Mężczyzna 20 marca br. około godziny  4.00 kierował samochodem po drodze publicznej w Witeradowie, mając 1,7 promila alkoholu w organizmie. W takim stanie wiózł dwoje dzieci w wieku 5 i 8 lat. Na szczęście jego dalszą jazdę uniemożliwili mu policjanci patrolówki. Kierowca stracił już swoje prawo jazdy, będzie musiał się teraz liczyć z poważnymi konsekwencjami prawnymi i finansowymi. Kolejnym kierowcą, który prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości był 45-letni olkuszanin. Kierowca audi został zatrzymany przez policjantów za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym, a podczas kontroli drogowej okazało się, że jest nietrzeźwy. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego 2,7 promila alkoholu w organizmie. 

Mundurowi są również wyczuleni na łamanie regulacji dotyczących dozwolonej prędkości albowiem z tej to głównie przyczyny najczęściej dochodzi do wypadków i kolizji.  W piątek (19.03. br.) na drodze krajowej nr 94 w Olkuszu policjanci zatrzymali kierowcę bmw. Mężczyzna  jechał  w terenie zabudowanym z prędkością 123 km/h,  gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.  Również za brawurową jazdę policjanci zatrzymali prawo jazdy 26-latkowi, który w Sienicznie  przekroczył prędkość o 66 km/h. Jego licznik wskazywał 116 km/h. Kierowca forda z pewnością jechał za szybko! 

Policjanci wciąż apelują do kierowców o zachowanie trzeźwości na drodze i przypominają o bezpiecznej jeździe. 

 

Powrót na górę strony