Z życia garnizonu

W HOŁDZIE POLEGŁYM POLICJANTOM

2 listopada 2020r. Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie insp. Roman Kuster wraz z przedstawicielami małopolskich policjantów złożyli wieńce i zapalili znicze w miejscach upamiętniających poległych funkcjonariuszy.

Znicz zapłonął przed Krzyżem Martyrologicznym i Obeliskiem znajdującymi się na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Miejsca te są poświęcone funkcjonariuszom Policji Państwowej, którzy byli jeńcami obozu w Ostaszkowie, Katyniu, Twerze, Miednoje i zostali zamordowani przez NKWD w 1940 roku.

Kwiaty zostały również złożone przed tablicą patrona Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, podinspektora Ludwika Drożańskiego.

Hołd oddano także policjantom poległym w służbie, których tablice epitafijne znajdują się na Ścianie Pamięci w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Komisarz Franciszek Gawlik oraz sierżant sztabowy Maciej Kwiecień udali się również na Krzemionki, gdzie na terenie dawnego obozu w Płaszowie złożyli wieńce przed Obeliskiem upamiętniającym egzekucję 40 „granatowych policjantów” - żołnierzy AK rozstrzelanych przez Niemców na przełomie lat 1943-44.

Powrót na górę strony