AKTUALNOŚCI
Rozmiar czcionki
-
Życzenia ministra spraw wewnętrznych i administracji z okazji Świąt Wielkanocnych
Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Tomasz Siemoniak z okazji Świąt Wielkanocnych złożył życzenia wszystkim policjantkom, policjantom i pracownikom Policji.
-
Życzenie Komendanta Głównego Policji z okazji Świąt Wielkanocnych
Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Boroń w imieniu własnym oraz kierownictwa polskiej Policji zwraca się do policjantów, policjantek, pracowników cywilnych, emerytów i rencistów policyjnych oraz przedstawicieli związków zawodowych oraz organizacji pozarządowych przekazując życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych.
-
Przedświąteczne porady policjantów
Okres poprzedzający Wielkanoc to czas wzmożonego ruchu oraz świątecznych przygotowań. W natłoku obowiązków, promocji i świątecznej atmosfery łatwo stracić czujność – a to idealna okazja dla oszustów oraz nieuczciwych sprzedawców. Nieprzemyślane decyzje zakupowe, fałszywe oferty i podejrzane strony internetowe mogą prowadzić nie tylko do strat finansowych, ale też do stresu, który odbiera świętom ich prawdziwe znaczenie.
-
Bezpieczne zakupy wielkanocne
Gorączka wielkanocnych zakupów trwa. Galerie handlowe, sklepy, bazary przeżywają oblężenie klientów. W tym okresie szczególnie chętnie korzystamy także z zakupów online. Promocje, kuszące wyprzedaże, kolorowe reklamy, zakupy tzw. prezentów na zajączka dostarczają nam wielu emocji. W natłoku przedświątecznych obowiązków zapominamy o podstawowym elemencie, jakim jest bezpieczeństwo, zarówno dotyczące zakupów w sklepach stacjonarnych, jak i w sieci. Stąd warto przypomnieć sobie o przestrzeganiu podstawowych zasad w takich sytuacjach. Policjanci, jak co roku, apelują o szczególną ostrożność i rozsądek, aby tegoroczna Wielkanoc była wyłącznie okazją do rodzinnych spotkań i duchowych przeżyć w beztroskiej atmosferze.
-
Prewencyjne porady na święta
Niebawem Święta Wielkanocne. Rozpoczęliśmy okres przygotowań, robienia zakupów, wyjazdów, panuje tzw. „przedświąteczna gorączka”. Koniecznym jest jednak abyśmy nie zapominali o przestrzeganiu podstawowych zasad bezpieczeństwa, które uchronią nas przed działaniem przestępców. Po niżej przedstawiamy kilka przydatnych rozwiązań, aby okres świąteczny upłyną w przyjemnej atmosferze, bez niepotrzebnego stresu i wyrzutów sumienia.
-
Licealiści ze Sławkowa z wizytą w olkuskiej komendzie - promocja zawodu policjanta
W środę, 16 kwietnia 2025 roku, przed południem do Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu przyjechali uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Sławkowie. Funkcjonariusze zdradzili młodzieży tajniki i ciekawostki, związane z zawodem policjanta. Młodzież zapoznała się z pracą na różnych stanowiskach oraz mogła zobaczyć strzelnicę, miejsce które nie jest dostępne dla każdego.
-
Testy sprawności fizycznej przeprowadzone przez olkuskich policjantów dla uczniów klas maturalnych o profilu mundurowym
10 kwietnia 2025 roku w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu, uczniowie klas maturalnych o profilu mundurowym Zespołu Szkół w Olkuszu Zakładu Doskonalenia Zawodowego przystąpili do testu sprawnościowego, który jest jednym z elementów rekrutacji do służby.
-
Areszt dla 27-latka, który zaatakował swoją babcię
3 miesiące aresztu zastosował Sąd Rejonowy w Olkuszu wobec 27-latka z gminy Wolbrom, który w niedzielę, 6 kwietnia 2025 roku, pobił swoją babcię. Kobieta z licznymi złamaniami i urazami głowy i twarzy trafiła do szpitala w Olkuszu.
-
Obchody Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie
Małopolscy policjanci, pamiętając o pomordowanych funkcjonariuszach Policji, ofiarach zbrodni katyńskiej uczcili ich pamięć 11 kwietnia br. złożywszy wieńce przed Pomnikiem i Krzyżem Martyrologicznym na terenie KWP w Krakowie jak również przed obeliskiem na krakowskich Krzemionkach. Przedstawiciele małopolskiej Policji reprezentowali garnizon również w uroczystościach rocznicowych, które odbywały się tego dnia w Krakowie.
-
Najprawdopodobniej pod wpływem środków odurzających wsiadł do niesprawnego samochodu i wyruszył do sklepu, by ukraść towar. Został zatrzymany przez dzielnicowych z komisariatu w Kluczach
37-latek przyjechał „na zakupy” niesprawnym samochodem i w jednym z marketów w Kluczach próbował ukraść towar o wartości ponad 2 tysięcy złotych. Mężczyzna nie powinien w ogóle wsiadać za kierownicę - miał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, który obowiązywał go do 2033 roku. Jego samochód był niesprawny technicznie i nie miał obowiązkowego ubezpieczenia OC. Ponadto mężczyzna podejrzewany jest o jazdę pod wpływem środków odurzających a podczas przeszukania w jego mieszkaniu, policjanci znaleźli marihuanę i amfetaminę.