AKTUALNOŚCI
Rozmiar czcionki
-
WOLBROMSCY POLICJANCI ODZYSKALI PRZYWŁASZCZONE PIENIĄDZE. WDZIĘCZNA MIESZKANKA DZIĘKUJE FUNKCJONARIUSZOM ZA POMOC
Policjanci z Komisariatu Policji w Wolbromiu błyskawicznie ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przywłaszczenie pieniędzy. Sprawca wykorzystał chwilową nieuwagę kobiety, która w sklepie zgubiła portfel i zabrał z niego 2000 złotych. Dzięki skutecznej pracy operacyjnej znaczną część gotówki udało się odzyskać.
-
OLKUSCY POLICJANCI PROMUJĄ ZAWÓD POLICJANTA WŚRÓD MATURZYSTÓW
Wybór drogi zawodowej to jedna z najważniejszych decyzji w życiu młodych ludzi. Aby ułatwić im to zadanie i przybliżyć specyfikę służby w niebieskim mundurze, funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu rozpoczęli cykl spotkań profilaktyczno-promocyjnych w szkołach ponadpodstawowych na terenie powiatu.
-
KOLEJNE DZIAŁANIA „ALKOHOL I NARKOTYKI” ZA NAMI. POLICJANCI WYELIMINOWALI Z RUCHU 5 NIETRZEŹWYCH KIEROWCÓW
Bezpieczeństwo na drogach naszego powiatu jest priorytetem, dlatego 9 marca br. funkcjonariusze przeprowadzili wzmożone działania pod kryptonimem „Alkohol i Narkotyki” na terenie powiatu olkuskiego. Podczas akcji mundurowi sprawdzali stan trzeźwości kierujących oraz to, czy nie prowadzą oni pojazdów pod wpływem środków odurzających. Skala działań była ogromna – w ciągu zaledwie jednego dnia policjanci zbadali na zawartość alkoholu blisko 1000 uczestników ruchu drogowego.
-
BEZPIECZEŃSTWO W SIECI – OLKUSCY POLICJANCI EDUKUJĄ UCZNIÓW Z OKAZJI DNIA BEZPIECZNEGO INTERNETU #DZIELNICOWYBLIŻEJNAS
Zagrożenia w cyberprzestrzeni oraz odpowiedzialność prawna nieletnich to główne tematy spotkań, które przeprowadzili olkuscy policjanci w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu. Funkcjonariusze odwiedzili uczniów dwóch olkuskich szkół, aby uświadamiać młodych ludzi, jak bezpiecznie i odpowiedzialnie korzystać z zasobów sieci.
-
WYJĄTKOWE SPOTKANIE Z OKAZJI DNIA KOBIET W WOLBROMIU
W poniedziałek, 9 marca br., w gościnnych progach Domu Kultury w Wolbromiu odbyły się uroczyste obchody Dnia Kobiet. W wydarzeniu uczestniczyły policjantki oraz pracownice policji Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu oraz podległych Komisariatów. Spotkanie było doskonałą okazją do złożenia podziękowań za ich codzienną, pełną poświęcenia służbę i pracę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu.
-
LICEALIŚCI Z OLKUSZA W ROLI TECHNIKÓW KRYMINALISTYKI
W miniony piątek, 6 marca 2026 roku, mury Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu odwiedzili uczniowie klas pierwszych z II Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu o profilu kryminalistycznym. Młodzież miała wyjątkową okazję, by pod okiem specjalistów poznać tajniki pracy na miejscu zdarzenia i samodzielnie wykonać pierwsze czynności procesowe.
-
SZCZĘŚLIWY FINAŁ POSZUKIWAŃ 72-LETNIEJ MIESZKANKI OLKUSZA
Olkuscy policjanci zakończyli poszukiwania 72-letniej pani Anny, której zaginięcie zgłoszono 3 marca br. Dzięki intensywnej pracy funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego, kobieta została odnaleziona cała i zdrowa na terenie miasta. Dziękujemy wszystkim obywatelom za zaangażowanie i pomoc w poszukiwaniach.
-
XVII EDYCJA KAMPANII „NO PROMIL – NO PROBLEM” W GMINIE WOLBROM
W dniach 4-6 marca 2026 roku na terenie Miasta i Gminy Wolbrom odbyła się kolejna, XVII edycja kampanii społecznej „No promil – No problem”. W działania aktywnie włączyli się funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu oraz Komisariatu Policji w Wolbromiu, którzy wraz z uczniami lokalnych szkół promowali trzeźwość wśród kierowców.
-
POWIAT OLKUSKI: 10 OSÓB ZATRZYMANYCH W RAMACH OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI „POSZUKIWANY”
W dniach 2-3 marca 2026 roku na terenie powiatu olkuskiego policjanci przeprowadzili intensywne działania pod kryptonimem „Poszukiwany”. W wyniku dwudniowej operacji w ręce mundurowych wpadło 10 osób, które próbowały uniknąć odpowiedzialności karnej.
-
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu zatrzymali kierującego, który zlekceważył sądowe zakazy prowadzenia pojazdów
Do zdarzenia doszło 26 lutego br. na terenie Olkusza. Funkcjonariusze olkuskiej drogówki podczas patrolu zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Audi. Za kierownicą pojazdu siedział 45-latek.