Informacja dla osób z niepełnosprawnością ruchową

Informacja dla osób z niepełnosprawnością ruchową

Jak załatwić sprawę w Komendzie Powiatowej Policji w Olkuszu?

Krótki przewodnik w 10 punktach:

1. Przygotuj się: Zanim udasz się do nas, upewnij się, że masz przy sobie dowód osobisty lub aplikację w telefonie (np. mObywatel). Będzie to potrzebne do potwierdzenia Twoich danych personalnych.

2. Jak dojechać: Nasz obiekt łatwo znaleźć. Komenda Powiatowa Policji znajduje się przy ulicy Jana Pawła II 32. Nazwa Komendy jest wyraźnie napisana na głównym budynku.

3. Gdzie szukać: Po przyjeździe poszukaj recepcji. Znajduje się ona przy głównym wejściu, naprzeciwko parkingu. Nasz pracownik powie Ci dokładnie, co dalej trzeba zrobić.

4. Przystanek autobusowy: Jeżeli przyjedziesz autobusem, wysiądź na przystanku "Olkusz Szpital", który zlokalizowany jest przy ul. Aleja 1000-lecia. Nasza Komenda znajduje się blisko tego przystanku.

5. Pokaż dowód: Jeśli będziesz potrzebował wejść na teren Komendy celem załatwienia sprawy, będziesz musiał okazać się dowodem osobistym bądź aplikacją celem potwierdzenia Twoich danych.

6. Poczekaj na funkcjonariusza: Po weryfikacji tożsamości, pracownik powiadomi odpowiedniego policjanta, który podejdzie do Ciebie.

7. Nie chodź sam: Pamiętaj, że nie możesz poruszać się po terenie jednostki samodzielnie. Będziesz miał przydzielonego funkcjonariusza policji, który będzie Ci towarzyszył w trakcie przebywania na Komendzie.

8. Psi przewodnik: Jeżeli korzystasz z psa asystującego, możesz z nim wejść na teren obiektu. Upewnij się, że pies ma odpowiednie oznaczenia.

9. Zachowuj spokój: Bądź spokojny i cierpliwy. Wszystkie nasze procedury mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa zarówno Twojego, jak i innych osób.

10. Zakończenie wizyty: Po załatwieniu wszystkich spraw, opuść teren jednostki zgodnie z instrukcjami wyznaczonego pracownika.

Pamiętaj, że jesteśmy tutaj po to, aby Ci pomóc. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, śmiało pytaj!Powrót na górę strony