AKTUALNOŚCI
Rozmiar czcionki
-
PREWENCYJNE PORADY NA ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA
Już za parę dni Święta Bożego Narodzenia. Rozpoczęliśmy okres przygotowań, robienia zakupów, wyjazdów, panuje tzw. „przedświąteczna gorączka”. Koniecznym jest jednak abyśmy nie zapominali o przestrzeganiu podstawowych zasad bezpieczeństwa, które uchronią nas przed działaniem przestępców. Po niżej przedstawiamy kilka przydatnych rozwiązań, aby okres świąteczny upłyną w przyjemnej atmosferze, bez niepotrzebnego stresu i wyrzutów sumienia.
-
Spotkanie z policjantami w ramach doradztwa zawodowego
Wczoraj (11.12. br.) policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Braciejówce. Mundurowi prezentowali sprzęt i wyposażenie a młodzi ludzie poznawali specyfikę ich pracy.
-
ETYKA W POLICJI – CZ. 2
Jak wyglądają działania sieci pełnomocników do spraw ochrony praw człowieka w związku z zagadnieniem równego traktowania kobiet i mężczyzn w Policji? Dlaczego istotnym zadaniem pełnomocników jest upowszechnianie wśród funkcjonariuszy i pracowników Policji wiedzy na temat wyroków Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, dotyczących służby Policji? Na co funkcjonariusze i pracownicy Policji mogą liczyć w kontakcie z pełnomocnikami? – między innymi na te pytania odpowiada mł. insp. Krzysztof Łaszkiewicz, Pełnomocnik Komendanta Głównego Policji ds. Ochrony Praw Człowieka w drugiej części podcastu #WspólnieBezpieczni.
-
ETYKA W POLICJI
Dlaczego to ważne, aby w ogóle rozmawiać na temat etyki w Policji? Czym jest policyjna sieć pełnomocników ds. ochrony praw człowieka? Jakie nowe rozwiązania za jej sprawą wdrożono w całej Policji? Jakich zmian być może wymaga jeden z trwalszych aktów tej instytucji? Jaka jest rola pełnomocników podczas demonstracji czy manifestacji? Jakie rozwiązania ochrony praw człowieka w policji przyjęto w innych krajach oraz jaka jest historia zarządzenia nr 805 w sprawie „Zasad etyki zawodowej policjanta”, której 20. rocznicę podpisania obchodzimy w tym roku – opowiada mł. insp. Krzysztof Łaszkiewicz, Pełnomocnik Komendanta Głównego Policji ds. Ochrony Praw Człowieka w policyjnym podcaście #WspólnieBezpieczni.
-
Debata społeczna w Wolbromiu „Zjawisko przemocy domowej na terenie gminy Wolbrom”
7 grudnia 2023 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wolbromiu odbyła się debata społeczna, której tematem było „Zjawisko przemocy domowej na terenie gminy Wolbrom”. Temat debaty wynikał z analizy stanu zagrożenia i informacji przekazywanych do dzielnicowych.
-
LIST KOMENDANTA GŁÓWNEGO POLICJI
Jestem zaszczycony, że dane mi było być przełożonym tak wspaniałych i wartościowych ludzi jak Wy. Serdecznie Wam dziękuję.
-
Policjanci z Olkusza otrzymali nowy radiowóz
Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu wyposażona została w nowy oznakowany radiowóz. Pojazd trafi na stan Wydziału Ruchu Drogowego.
-
Pomimo trudnych warunków pędził w terenie zabudowanym z prędkością 104 km/h
30-letni kierowca opla w terenie zabudowanym na drodze krajowej nr 94 w Olkuszu pędził z prędkością 104 km/h. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów ruchu drogowego podczas kontroli drogowej.
-
„Zagrożenia w Sieci – profilaktyka, reagowanie” – spotkania z policjantkami w Szkole Podstawowej nr 1 w Bukownie
Internet to nieodłączny element codziennego funkcjonowania. Korzystanie z niego daje nam wiele możliwości ale wiąże się również zagrożeniami. Dlatego niezwykle ważne jest prowadzenie działań edukacyjnych skierowanych do wszystkich grup wiekowych, począwszy od maluchów na seniorach kończąc. Podczas takich zajęć policjanci uczą jak być bezpiecznym w sieci.
-
MAŁOPOLSKA POLICJA W HOŁDZIE POLEGŁYM POLICJANTOM
5 grudnia, o godzinie 17, małopolscy policjanci oddali hołd tragicznie zmarłym policjantom z Wrocławia. Przed wszystkimi jednostkami Policji , a także na miejskich placach rozbłysły policyjne „koguty” a powietrze przeszył dźwięk syren. W uczczenie poległych funkcjonariuszy włączyli się także przedstawiciele innych służb.